Враждата между Нийл Маупай и Джеймс Мадисън се разраства извън терена след прекъсване на празненствата
The Mirror | 2024-02-01 | 10:23:19

Нападателят на Брентфорд Нийл Маупай наля масло в огъня, след като копира празнуването на гола на Джеймс Мадисън, въпреки че звездата на Тотнъм се смее последен.

Мопей повтори запазената марка на Мадисън за хвърляне на стрелички, когато намиращият се във форма френски нападател изведе Брентфорд с 1-0 срещу Тотнъм в сряда, вкарвайки четвъртия си гол в толкова мачове за пчелите. Двамата играчи размениха мразовито думи след това, преди отборът на Мадисън да завърши бърз обрат през второто полувреме, печелейки с 3-2, когато Иван Тоуни също върна един гол за Брентфорд.

След края на мача, полузащитникът на Спърс - запален фен на дартса - публикува изображение на Маупай, празнуващ гола си през първото полувреме, заедно със снимки, на които се наслаждава на евентуалната победа на Тотнъм и графика на крайния резултат. „Кратка история… COYS“, добави Мадисън.

Нападателят на Брентфорд имаше какво да каже няколко минути по-късно, като написа на собствената си страница в Instagram: „Тръгнах малко по-рано с този. Изкормени, че не можахме да спечелим. Повече голове и по-малко изпадания в моята кариера от Джеймс Мадисън. Отиваме отново в понеделник.“

Публикацията на Маупай – която включва мем от филма „Опенхаймер“ – може да е била точна, но като нападател, фактът, че той се сравняваше с полузащитник, не слезе добре. „Представете си да публикувате снимка, на която празнувате, когато отборът ви загуби“, отговори един потребител. „Ти си приятел нападател, вкарването на повече голове трябва да е минималният минимум“, каза друг.

Говорейки с TNT Sports след мача, Мадисън разкри какво е казал на Маупай по време на гореспоменатия обмен. „Току-що му казах, че той не е вкарал достатъчно голове през последните няколко години, за да има свой собствен празник, така че трябваше да копира моя“, обясни 27-годишният футболист. „Кратка история, завърши добре за нас.“

Ваш ред! Ще завърши ли Тотнъм в челната четворка този сезон? Кажете ни вашата прогноза в секцията за коментари.

Мадисън стартира за първи път във Висшата лига от 6 ноември, след като се възстанови от сериозна контузия на глезена. „Беше прекрасно да се върна“, добави английският национал и надежда за Евро 2024. „Когато си контузен и гладен да правиш това, което обичаш, това просто ми напомни защо обичам футбола толкова много, просто да съм навън тази вечер.

„Първото полувреме беше спиране-стартиране, нещо като първо наполовина Брентфорд би искал, много спирания и стандартни позиции. През второто полувреме имахме твърде много за тях. Тук никога не е просто и просто, винаги има много голове на стадиона на Тотнъм Хотспър."

Присъединете се към нашата нова общност в WhatsApp! Щракнете върху тази връзка, за да получите ежедневната си доза съдържание от Mirror Football. Ние също се отнасяме към нашите членове на общността до специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да я проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашето Известие за поверителност.