Wrexham са ПОВИШЕНИ в Първа лига, след като победиха Форест Грийн с 6-0, тъй като собствениците на Холивуд Райън Рейнолдс и Роб МакЕлхени постигнаха последователни промоции - докато лидерът в Лига Втора Стокпорт също се изкачи
Снимка: dailymail.co.uk
Daily Mail | 2024-04-13 | 20:30:34

И победата на RaceCourse Ground дойде по категоричен начин, като Wrexham се насочи към полувремето с 4-0, благодарение на попадение на Елиът Лий, гол на Пол Мълин и автогол на Райън Инис.

Второто полувреме продължи по подобен начин, с Райън Барнет и Джак Мариот. добавяне на още две цели, за да започне празненството.

Рексам си осигури промоция в Лига едно след страхотна победа с 6-0 над Форест Грийн

Пол Мълин отбеляза два от четирите гола на Рексам в първото полувреме срещу Форест Грийн

Доволни фенове пренебрегнаха предупреждение от клуба и нахлуха на терена след мача

Хиляди фенове нахлуха на терена, след като бе даден свирката за края на играта, въпреки строгото предупреждение от страна на клуба по-рано през деня.

Изявление гласи: „Клубът иска да напомни на привържениците, че е от решаващо значение теренът да се поддържа според обичайните високи стандарти, като се има предвид, че все още имаме домакински мач в последния ден от сезона.

'Имайки предвид това, искаме да напомним на поддръжниците за последиците от всякакви потенциални нахлувания на терена, във всеки момент, по време на остатъка от кампанията 2023/24.

„В края на миналия сезон някои клубове станаха свидетели на неприятни и нежелани сцени с малка част от хора, които навлязоха на игралното поле, докато други фенове излязоха на терена през празнично настроение.

„Навлизането на терена е криминално престъпление и реалните последици от тези действия са усетени от мнозина, като някои фенове получават криминални досиета, които могат да повлияят на заетостта, перспективите за образование и международните пътувания.'

Един корнер след 17 минути доведе до откриване на Лий след неистово разбъркване с врата след удар с глава на Мълин блокиран.

На шампионите от Националната лига от миналия сезон бяха необходими само шест минути, за да удвоят преднината си.

Лий отново беше замесен, освобождавайки Джеймс Макклийн, който избра Мълин на задната греда, за да оглави в своя 24-и за сезона.

Рексам се трансформира под ръководството на собствениците на Холивуд Райън Рейнолдс (вляво) и Роб МакЕлхени (вдясно)

Лидерите във Втора лига Стокпорт също бяха повишени, след като победиха Моркам с 2-0

Напълно доминиращ през първото полувреме, третият гол на Рексам дойде, когато защитникът Йохан О'Конъл опита късмета си от дистанция. Ударът му отне жестоко отклонение от Инис, което остави вратаря Висенте Рейес безпомощен.

Все още имаше време Мълин да удари четвъртия удар на Рексам преди полувремето.

Един ъглов удар беше изчистен само наполовина за необозначения нападател на границата на зоната и ударът му бе отклонен във вратата.

Барнет влезе в действие през второто полувреме със зашеметяващо воле от центриране на Макклийн, за да направи 5-0.

И Marriott отбеляза шест минути преди време, тъй като Рексам и техните собственици на холивудски звезди можеха да отпразнуват промоцията с два резервни мача.

Следващият сезон ще бъде първият за Рексам в трето ниво от кампанията 2004-05. Това е и първият път, когато уелският клуб е повишен в последователни сезони.

Лидерът от Втора лига Стокпорт ще се присъедини към тях в третото ниво, след като победиха Моркамб с 2-0.

Източник: dailymail.co.uk