Юрген Клоп удвоява спорния ход на Ливърпул, въпреки че беше победен от Аталанта
The Mirror | 2024-04-12 | 09:18:04

Юрген Клоп каза, че не съжалява, че е заменил своя отбор, след като Ливърпул беше победен с 3-0 от Аталанта в Лига Европа в четвъртък вечер.

Ливърпул предаде непобедения си рекорд от 33 мача на Анфийлд, след като се поддаде на тежка загуба в първия мач от своя четвъртфинал. На Джанлука Скамака бяха дадени акра пространство, за да вкара два пъти от центрирания, преди Марио Пашалич да добави обида към нараняване с късен отскок.

Харви Елиът удари рамката, Дарвин Нунес отхвърли шанс един на един и Мохамед Салах имаше гол, който едва не беше отменен поради засада, но Ливърпул далеч не беше в най-добрата си форма. Сега те се нуждаят от чудо в реванша в Италия следващата седмица, за да останат в състезанието в последния сезон на Клоп начело.

Германецът направи шест смени от страната, която завърши наравно 2-2 срещу Манчестър Юнайтед в неделя, оставяйки Салах, Доминик Собошлай, Анди Робъртсън, Диого Жота и Луис Диас на пейката. За някои това намирисваше на самодоволство, но Клоп настоя, че това е правилното нещо, за да управлява минутите на своите играчи.

Запитан за решението, той каза пред репортери: „Бих направил точно същото отново“. Салах, Собошлай и Робъртсън бяха извикани от резервната скамейка на полувремето, но всъщност техните идвания нямаха голям ефект, като Аталанта доминираше през цялото време и заслужаваше победата си – факт, който Клоп също призна, преди да насочи вниманието си към неделния мач срещу Висшата лига Кристал Палас.

„За съжаление няма какво наистина положително да се каже за играта“, каза той пред TNT Sports. „Началото беше добро и може би нямахме късмет с Харви, който уцели гредата и през този период 100 процента заслужихме да водим с 1-0. Шансът на Дарвин беше друг добър момент, така че беше наистина добър.

„Но от конкретен момент нататък играта стана наистина лоша и няма нищо положително за това. Не ми хареса нашата дисциплина при притежанието. Бяхме навсякъде, което значи никъде. Без контрапреса, ние изиграхме в ръцете им.”

КАЖЕТЕ МНЕНИЕТО СИ! Какво мислите за избора на отбора на Юрген Клоп? Коментирайте по-долу.

Той добави: „Имаме още един мач срещу Кристъл Палас, но вече знам, че ако направим няколко неща по-добре, ще бъдем по-добри. Можем ли да спечелим в Бергамо? Да, ако играем добре. Възможно е. Можем ли да спечелим с 3-0? Нямам идея. Това не е важно в момента.

„Сигурно се чувствам наистина, наистина зле. Беше наистина лош мач и няма какво повече да се каже. Това беше лошо представяне и е така. Ето защо загубихме. Винаги в този момент Аталанта практически е приключила и докато мачът не дойде, те осъзнават, че не са приключили и че трябва да играят друг мач, а ние да получим още един шанс. Играейки като тази вечер, не е нужно да мислим за шанс.“

и получавайте ежедневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия