Майкъл Сиани отбелязва първия си хоумър и кара в 4, докато Кардиналс победиха Ориолс с 6-3
AP News | 2024-05-21 | 04:56:20

ST. ЛУИС (AP) — Майкъл Сиани направи първия си хоумрън в кариерата и участва в четири ръна, а Сейнт Луис Кардиналс победиха Балтимор Ориолс с 6-3 в понеделник вечерта. булпенът от дясно поле завърши четвърти ининг с четири ръна, който даде преднина на Кардиналс с 5-0. Това беше първият домакин в 91 изяви в кариерата за Сиани, който прекара части от сезоните 2022 и 2023 с Синсинати Редс, преди да бъде избран след освобождаване от кардиналите миналия септември.

Сони Грей се отказа от три ръна , само един спечелен, за 5 2/3 ининга, когато Кардиналс спечелиха за шести път в последните си осем мача. Грей (6-2) допусна три попадения, измина два и отбеляза шест.

Грей направи без удар в шестия, само за да завърши безцеремонно с хоумър от три ръна на Гунар Хендерсън, за да намали преднина на кардиналите до 5-3. Ударът на Хендерсън от 417 фута към лявата централна трибуна вкара Седрик Мълинс и Хорхе Матео, всеки от които достигна при последователни грешки в полето на късия стоп на Сейнт Луис Масин Уин. Това беше 16-то постижение на Хендерсън в лигата за сезона и негов четвърти в толкова мачове.

JoJo Romero спечели финала от шестия, след като Gray предаде удари на Ryan O’Hearn и Jordan Westburg след хоумър. Ромеро записа седмо място без попадение, а Джон Кинг и Андрю Китридж комбинираха за осмо място без попадение, преди Райън Хелсли да спечели 14-ото си спасяване от 15 положения.

Дийн Кремер издържа само четири ининга, изравнявайки сезонно дъно, тъй като Orioles загубиха четвъртия си мач в последните си седем. Кремер (3-4) допусна пет ръна при шест попадения, измина три и направи два удара.

Сиани избра домакина Нолан Горман, за да даде преднина на Кардиналс с 1-0 във втория.

Уин запали четвъртия с четири ръна с дубъл на RBI, за да удължи поредицата си от постижения до 11 в кариерата игри. Winn добави RBI сингъл в шестия, за да направи 6-3 Cardinals.

ТРАНЗАКЦИИ

Cardinals избраха договора на RHP Ryan Loutos и избраха RHP Chris Roycroft за Triple-A Memphis . Сейнт Луис също определи 1B/OF Алфонсо Ривас III за назначение.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Cardinals: RHP Джовани Галегос (удар в дясното рамо) е планиран да хвърли още един бик във вторник, а RHP Кейнан Мидълтън (разтягане на флексора на дясната предмишница) е планирано да се появи в гръб до гръб игри в сряда и четвъртък, докато неговата рехабилитация напредва в Double-A Springfield.

Кардиналите ще изпратят RHP Lance Lynn (1-2, 4.17 ERA) на могилата срещу RHP Кайл Брандиш (0-0, 2.63) във вторник вечер. Лин се установи да работи пет ининга, след като позволи четири първи ининга при загуба от Ейнджълс миналата сряда. Брандиш спечели първата си победа в кариерата си в единствения си предишен старт срещу Сейнт Луис на 10 май 2022 г.