Звездата на Байерн Мюнхен Лерой Сане беше блъснат в лицето от шефа на съперника, предизвиквайки голямо сбиване
The Mirror | 2024-01-25 | 09:33:50

Мениджърът на Унион Берлин Ненад Биелица предизвика масово сбиване по време на поражението на неговия отбор от Байерн Мюнхен, след като блъсна крилото на Байерн Лерой Сане в лицето.

Инцидентът се случи по време на второто полувреме на пренаредения двубой на "Алианц Арена". Първоначално мачът трябваше да се проведе в началото на декември, но поради обилен снеговалеж той беше отложен.

Когато отборите най-накрая имаха шанса да се изправят един срещу друг, Байерн си вкара носовете гол на Рафаел Герейро в началото на второто полувреме. Все още беше 1-0 след малко повече от 15 минути до края на часовника, когато Белица се сблъска със Сане.

Хърватският треньор първоначално се опита да задържи топката от бившата звезда на Манчестър Сити и след това отговори, като бутна Sane в лицето, когато играчът се опита да го вземе. След това Сане отвърна на Биелица и играчи и служители от двата отбора започнаха да обграждат двойката.

„Топката дойде при мен и аз отидох да я дам на Сане“, каза Белица след мача, предаде Ройтерс. „Той ме бутна и тогава аз реагирах по начин, който не трябваше – с ръка в лицето му. Почувствах се провокирана и просто реагирах по начина, по който не трябваше да го правя.“

Белица има само е управител на Union в продължение на два месеца. Той пое управлението в края на ноември, когато клубът имаше проблеми с изпадането, само за да ги извади от опасната зона със седем точки от четири мача преди пътуването до Бавария.

Самият Байерн влезе в мача с загуби у дома от Вердер Бремен през уикенда. Те обаче избегнаха втора поредна загуба, като голът на Герейро беше достатъчен, за да им донесе всичките три точки и да ги изведе на четири от лидера в лигата Байер Леверкузен.

Дали Ненад Биелица заслужава червения си картон? Кажете мнението си в секцията за коментари

„Играхме много сериозно и бяхме много бдителни“, каза мениджърът на Байерн Томас Тухел след победата. „Имахме добри шансове за гол, но ни липсваше прецизност.

„Не успяхме да отбележим този втори гол. Изобщо не допускахме прекъсвания. Беше необходима реакция (след Бремен) и постигнахме резултата, който искахме."

Мачът също така предложи възможност на Ерик Дайер да дебютира за Байерн, след като пристигна от Тотнъм през януари. Английският национал изигра 45 минути след като започна, централният защитник Дайот Упамекано получи мускулна контузия и беше попитан за представянето му след победата.

„Психически бях готов да играя“, каза Диер. „Искахме да създадем повече положения , но след последния мач беше важно само да спечелим. Играхме добре и раздадохме много малко.

"Засега върви много добре за мен", добави 30-годишният играч. „Получих наистина топло посрещане от клуба. Моите съотборници и треньорът са фантастични и аз съм горд, че направих своя дебют днес. Много съм щастлив.“

Присъединете се към нашия нов Общност на WhatsApp! Щракнете върху тази връзка, за да получите дневната си доза съдържание на Mirror Football. Ние също така предлагаме на нашите членове на общността специални оферти, промоции и реклами от нас и нашите партньори. Ако не харесвате нашата общност, можете да проверите по всяко време. Ако сте любопитни, можете да прочетете нашия