14-те точки на Кайлън Босуел, ярък пас ключ №10 Аризона 97-50 над Колорадо
AP News | 2024-01-05 | 06:48:34

ТУСЪН, Аризона (AP) — Кайлън Босуел вкара 14 точки и направи невероятен пас, който отскочи два пъти, Пеле Ларсон имаше 18 точки и номер 10 Аризона победи Колорадо с малко играчи с 97-50 в четвъртък вечерта.

След безпроблемна загуба от Станфорд, Дивите котки (11-3, 2-1 Pac-12) скочиха на Колорадо рано, изграждайки преднина от 20 точки в средата на първото полувреме.

Аризона доминираше и в двата края, спирайки Бъфалъс, докато сипеха удари около два часа след като актьорът Адам Сандлър изигра пикап мач на домашния им корт.

Босуел имаше връхната точка на едно доминиращо първо полувреме, извивайки ниско подаване с лявата си ръка — той е дясна ръка — което отскочи два пъти и удари Ларсон в крачка за откъсване.

Аризона се подобри до 13-0 срещу Колорадо в McKale Center и има 14-0 под ръководството на треньора Томи Лойд след загуба, печелейки средно с повече от 20 точки.

Колорадо (11-3, 2-1) направи поредица от шест победи в пустинята, но остана без двама от своите три най-добри голмайстора.

Първокурсникът Гард Коди Уилямс пропусна своя шести пореден мач с контузия на китката и нападателят Тристан да Силва пропусна третата си поредна среща, след като превъртя глезена си на тренировка миналата седмица.

Бъфалъс получиха ранен удар от Аризона и не отговориха на най-тежката си загуба за сезона. Джейвон Ръфин поведе Колорадо с 11 точки.

Лойд каза, че Дивите котки изглеждаха вцепенени, докато дадоха 16 тройки и 100 точки на Станфорд в неделя.

Изтръпването изглежда изчезна след три дни тренировки.

Дивите котки връхлетяха Биволите в защита, оспорвайки изстрели по ръба и скачайки в преминаващи алеи. Това доведе до по-добър офанзивен поток, създавайки лесни кошове в прехода.

Босуел накара Wildcats да започнат с три 3 през първите шест минути, след като направиха 4 за 17 от дъгата в предишните четири мача. Аризона направи ранна серия от 15-3, за да се покачи със 17 и да отбележи 20 от 39 удара през първото полувреме, за да поведе с 50-23.

Колорадо не можа да направи много от нищо.

Бъфалос изстреляха 10 от 31 през първото полувреме, задълбочавайки проблемите си, като пропуснаха няколко открити изстрела на ръба.

ИЗВОД

Колорадо: Бъфалос имаха малък шанс да играят без двама от най-добрите си играчи срещу един ядосан отбор, който е загубил.

Аризона: Дивите котки бързо загърбиха грозотата на загубата от Станфорд с доминиращо представяне.

Колорадо играе срещу Аризона Стейт в събота.