17-ият хеттрик на Пастрнак в редовния сезон води Бруинс над Сенаторс с 6-2
AP News | 2024-03-20 | 04:16:48

БОСТЪН (AP) — Дейвид Пастрнак вкара два гола в разлика от по-малко от три минути през първия период и след това завърши своя хеттрик в третия, за да поведе Бостън Бруинс над Отава Сенаторс с 6-2 във вторник вечерта.

Пастрнак изигра 17-ия си мач с три гола от редовния сезон и изпревари президента на отбора Кам Нийли за номер 7 в голмайсторския списък на Бруинс за всички времена с 345 гола в кариерата.

Джъстин Бразо отбеляза два пъти, Йеспер Боквист отбеляза гол, а Кевин Шатенкърк направи три асистенции, докато Бруинс спечелиха третата си поредна победа. Линус Улмарк завърши с 30 спасявания.

Брейди Ткачук и Шейн Пинто отбелязаха за Сенаторите, които загубиха две поредни след поредица от три победи. Йоонас Корписало имаше тежка вечер, допусна всичките шест гола при 26 удара, тъй като близката игра през два периода се превърна в поражение в третия.

Pastrnak завърши хеттрика 4:43 в периода с бекхенд от слота през трафика и шапките започнаха да валят върху леда.

Pastrnak отбеляза своя 42-ри гол за сезона след 8:27 в началото на мача, пренасочвайки удар от синята линия на Matt Grzelcyk покрай Korpisalo, за да поведе Бруинс с 1-0.

По-малко от три минути по-късно, Пастрнак се нахвърли върху подаване на Тим Стуцле точно в синята линия на Бостън и се насочи в другата посока при пробив, побеждавайки Корписало с бекхендър за 2-0 при 11:23.

Улмарк трябваше да направи само пет спасявания в началния период, след което се сблъска с 23 във втория, докато Сенаторите притискаха Бруинс от началото до края и завършиха с два гола.

Сенаторите имаха няколко силни положения за гол, след като Бруинс бяха извикани за последователни дузпи в началото на периода. Отава имаше 37 секунди преднина 5-на-3 и Щютцле се измъкна еднократно отпред, но Улмарк спаси, след което улови пробив, когато удар отстрани се отби в гредата.

Пинто вкара мощен гол при шамар, който Улмарк получи парче с ръкавицата си, но не успя да удържи извън мрежата. След като Brazeau изведе Бостън с 3-1 с пауър-плей гол при отскок при 1:09 оставащо време във втория, Tkchuck намали разликата обратно до едно в последните секунди на периода, когато вкара собствения си отскок. С 31 гола Ткачук е само на четири от най-високото си ниво в кариерата, което отбеляза миналия сезон.

Сенатори: домакин на Сейнт Луис Блус в четвъртък вечер.

Бруинс: домакин на Ню Йорк Рейнджърс в четвъртък вечер в последния домакински мач на Бостън преди шест направо по пътя.