18-годишният централен защитник на Милан Симич вкара при дебюта си при победата с 3-0 над съседния Монца
AP News | 2023-12-17 | 15:56:18

РИМ (AP) — 18-годишният централен защитник Ян-Карло Симич имаше дебют, който да запомни Милан, вкара 17 минути, след като влезе вместо контузен съотборник при победата с 3-0 над съседния Монца на Сан Сиро в неделя.

Симич беше нападнат от съотборниците си след пренасочване при центриране на Рафаел Леао в края на първото полувреме, след като беше неочаквано пуснат в действие след контузия на Томазо Побега.

Тиджани Рейндерс и Ноа Окафор също отбелязаха за третия Милан, който се приближи на пет точки от втория Ювентус , който завърши наравно 1-1 в Дженоа в петък. Лидерът в Серия А Интер Милано, който е с точка пред Ювентус, гостува на Лацио по-късно.

В едно стабилно представяне за "росонерите", след като бяха елиминирани от Шампионската лига, националът на Съединените щати Кристиан Пулишич също разтърси напречната греда с удар от далечно разстояние, а вратарят Майк Мейнян направи трудно спасяване при удар на изключителния Монца Андреа Колпани.

Това беше първият път, когато двата клуба се срещнаха след смъртта през юни на Силвио Берлускони, дългогодишният президент на Милан, който след това купи Монца, която все още се управлява от бившия вицепрезидент на Милан Адриано Галиани.

Рейндерс дриблира през защитата на Монца, преди да влезе, за да даде на Милан ранно предимство. Халфът на Холандия също отбеляза гол за Окафор в средата на второто полувреме.

След това Окафор също напусна с видима контузия.