18-те точки на резервата Айзък Трауд водят №10 Крейтън при победа със 109-64 на Централен Мичиган
AP News | 2023-12-09 | 23:25:05

ОМАХА, Небраска (AP) — Айзък Трауд постави върхове в кариерата си с пет тройки и 18 точки от пейката, и петима други играчи на Крейтън отбелязаха двуцифрени резултати, докато Блуджейс № 10 разгромиха Централен Мичиган със 109-64 в събота.

Крейтън (8-1), който записа най-добрите за сезона 65%, отбеляза най-много точки срещу опонент от Дивизия I за шест години и спечели три поредни удара, откакто се разстрои от щата Колорадо на Деня на благодарността.

Мейсън Милър имаше върхове в кариерата със 17 точки и четири тройки, а Райън Калкбренер и Трей Александър имаха 15 точки всяка. Фредрик Кинг имаше 14 точки, а Бейлър Шайерман имаше 13 точки и изравни рекорда си в кариерата с девет асистенции.

Дерик Бътлър поведе Chippewas (3-6) с рекорд в кариерата си от 28 точки, а Антъни Причард отбеляза 22. Това беше най-неравностойната им загуба след поражението със 107-54 от Гонзага преди две години.

Трад, трансфер на 6 фута 10 от Вирджиния, направи и трите си тройки и направи забивка за осем минути през първото полувреме. Неговите първи 3 от второто полувреме дадоха на Крейтън преднина от 30 точки, а вторият му удар беше падащ удар от горната част на ключа, който предизвика охота от публиката.

Крейтън водеше с 56-34 на почивката, за да достигне рекорда си за сезона по точки за първото полувреме. Милър, Трауд и Александър комбинираха 10 от 11-те 3-ки на Bluejays през първите 20 минути.

Единствената предишна среща на отборите беше в първия кръг на турнира NCAA през 2003 г. в Солт Лейк Сити, където Централен Мичиган спечели 79-73 като номер 11.

ГОЛЯМА КАРТИНКА:

Централен Мичиган: Chippewas, избрани последни в анкетата на треньорите от предсезонната конференция на Mid-American Conference, загубиха четири мача срещу противници от Power Five и Big East с обща разлика от 129 точки . Те загубиха девет поредни мача срещу опоненти от Топ 25, откакто разстроиха Нотр Дам преди 20 години.

Крейтън: Блуджейс се подобриха до 100-9 под ръководството на Грег Макдермот в домакински мачове извън конференцията.