2 FT на Патерсън за 1,7 секунди до края издигнаха Шарлот до победа със 70-68 над номер 17 Флорида Атлантик
AP News | 2024-01-06 | 01:40:35

ШАРЛОТ, Северна Каролина (AP) — Лу'Сай Патерсън направи два наказателни удара за 1,7 секунди до края, когато Шарлот победи номер 17 17 Флорида Атлантик 70-68 в събота за първата си домакинска победа срещу съперник от Топ 25 на AP от 14 години насам.

Патерсън вкара 16 точки, а Игор Миличич-младши добави 13 за 49ers, които пропиляха 17- точка аванс през второто полувреме, преди да излезе напред късно.

Патерсън беше фаулиран при крачка назад и отправи двата удара, за да изведе Шарлот завинаги напред. След пълен пас, опитът на Ник Бойд за 3 точки от ъгъла едва се завъртя след изтичане на времето.

Ник Грейвс добави 10 за 49ers в първия мач на Американската атлетическа конференция в Halton Arena след напускането им от Конференцията на САЩ.

Джонъл Дейвис имаше 20 точки, а Бойд имаше 19 за Florida Atlantic (11-4, 1-1 American Athletic Conference), който имаше история за Пепеляшка от сезон 2023 г. и претърпя втората си загуба в последните три мача.

Шарлот (7-7, 1-1) поведе с 9-0 и водеше с 15 на полувремето.

FAU пропусна първите си осем изстрела от полето и не вкара до почти шестата минута на мача. Шарлът надгради инерцията и увеличи преднината си до 41-26 на полувремето, след като стреля 55% от полето и надскочи совите с 18-12 през първото полувреме.

Инерцията на играта се промени с 10: 20 останаха, когато Патерсън превъртя глезена си и трябваше за кратко да напусне играта, като 49ers водеха с осем.

Бойд го последва с 3, карайки топката да отскочи през предната част на ръба и да намали преднината до пет.

Накуцващият Патерсън щеше да се върне, но Бухалите продължиха да атакуват и Бойд изравни мачът остана с 6:28 с каране с лява ръка, привличане на фаул и преобразуване на играта за 3 точки.

Алиджа Мартин щеше да даде първата преднина на Бухалите в мача четири минути преди края връх.

Но Шарлот се бори, за да поведе с 1:18, когато Патерсън хладнокръвно зарови тройка от върха на ключа за преднина от 66-63. Дейвис отговори със собствения си съединител 3 с 14.3 вляво, създавайки печелившите наказателни удари на Патерсън.

ГОЛЯМА КАРТИНА

Флорида Атлантик: Това е типът загуба, която може да изхвърли Бухалите от топ 25. Те се съвзеха през второто полувреме, но бавното начало им помогна.

Шарлот: Страхотна победа за 49-те, които се бориха през целия сезон, за да намерят опора в нападение.

Флорида Атлантик: В Тулейн в четвъртък вечер.

Шарлот: домакин на Тълса в сряда вечер.