21 точки и 10 борби на Мур водят до номер 1 в схемата Тексас зад номер 8 Алабама 65-54
AP News | 2024-03-25 | 02:32:19

ОСТИН, Тексас (AP) — Алия Мур изравни най-доброто в кариерата си с 21 точки, имаше 10 борби и направи навреме отбранителна игра през четвъртата четвърт, за да помогне на поставения под номер 1 Тексас да победи Алабама с 65-54 в неделя в мач от втория кръг на женския NCAA турнир.

Първокурсничката Мадисън Букър също вкара 21 за Тексас, който ще се изправи срещу Юта -Gonzaga победител в Sweet 16 в петък в Портланд, Орегон. Букър носи номер 35 в чест на Кевин Дюрант, който беше на мача.

Тексас (32-4) има най-много победи, откакто завърши 32-3 през 1987-88.

DeYona Gaston имаше седем от деветте си точки и шест от седемте си борби през второто полувреме. Тейлър Джоунс имаше четири от 11-те блокирани удара на Лонгхорнс.

Джоунс напусна играта по средата на първата четвърт, след като падна и удари тила си в корта, докато оспорваше отскок. Тя отиде в съблекалнята, но се върна през втората четвърт.

Сара Ашли Баркър вкара 17 за Алабама (24-10), поставена под номер 8, а Алия Най добави 14.

Мур, титуляр нападател, играе с тендинит в дясното коляно, а не лявата, в която тя получи скъсана предна кръстна връзка в края на сезона в началото на миналия сезон. Тя игра 34 минути, след като записа само една при първата победа над Дрексел в петък.

Мур, който не е известен като стрелец по 3 точки, успя да победи часовника за 30-секунден удар и даде преднина на Тексас с 45-32 с 3:39 до края в третата четвърт.

В началото на четвъртата четвърт тя прегази Дел’Джаней Уилямс и блокира нейния опит за бърз пробив, който можеше да намали преднината на Тексас до шест.