21 точки на Хънтър и изпреварваща пауза изпраща Тексас над № 9 Бейлър 75-73
AP News | 2024-01-20 | 21:56:33

ОСТИН, Тексас (AP) — Тайрийс Хънтър побеждава над № 9 със звънец Baylor в събота, донасяйки втората поредна загуба на Bears в Big 12 Conference.

Неистовият кош на Хънтър дойде, след като Джалън Бриджис на Baylor завърза с дълга тройка 5 секунди преди края, първият кош на Bears за близо девет минути. Тексас бързо вкара топката и я предаде на Хънтър близо до средата на полето, а той си проправи път около трима защитници за коша.

Служителите на играта трябваше да прегледат изстрела, за да се уверят, че той го е изстрелял навреме, но бързо реши, че се брои.

Хънтър завърши с 21 точки, а Дилън Дису добави 19 за Лонгхорнс и направи асистенция за победния кош. Тексас (13-5, 2-3) избегна серия от три загуби в Големите 12 и спечели първата си домакинска победа за сезона в конференцията.

Ja’Kobe Walter вкара 22 за Baylor (14-4, 3-2).

Бейлър оцеля при бараж за 3 точки в Тексас през първото полувреме, когато Лонгхорнс направиха девет от далечно разстояние. Мечките не допуснаха нищо през второто полувреме, но се натъкнаха на собствените си проблеми с отбелязването на голове след полувремето.

Джейлън Бриджис и Лангстън Лав от Бейлър направиха последователни тройки в началото на второто полувреме, давайки преднина на Мечките с 56-50 .

Но Тексас успя да се върне в рамките на едно, когато Хънтър фалшифицира тройка и се насочи към лесно отлагане, а двата свободни хвърляния на Кадин Шедрик дадоха на Тексас аванс от 67-66 с около четири минути игра. След това Тексас наложи нарушение на часовника за удар, преди Дису да направи трудно полагане.

Бейлър се доближи до едно при двата наказателни удара на Уолтър 50 секунди преди края и наложи удар извън равновесие на Дису от другата страна. Но бърза игра на дългия рикошет от Чендъл Уивър извади топката към Макс Абмас, който направи две наказателни удара за преднина от 73-70 на Тексас.

Бейлър: Мечките се класираха като отбор №3 в нацията по стрелба за 3 точки, но се бореха за всякакъв офанзивен ритъм срещу отбор от Тексас, който играеше най-добрата си защита за сезона. Бейлър направи само четири от далечно разстояние през второто полувреме.

Тексас: Лонгхорнс може би са спасили своя сезон, който имаше опасност бързо да се провали след пътуването през миналия сезон до Elite Eight, най-доброто представяне в програмата в турнира на NCAA след 15 години. Това представяне помогна на Родни Тери да си осигури работата като главен треньор, след като пое временно изпълняващия длъжността в началото на сезона.

Бейлър е домакин на TCU номер 19 следващата събота.