22-те точки и 8 асистенции на Кейд Кънингам помагат на Пистънс да надминат Хорнетс със 114-97, за да вземат серия от 3 мача за сезона
AP News | 2024-03-12 | 03:40:35

ДЕТРОЙТ (AP) — Кейд Кънингам вкара 12 от своите 22 точки през първата четвърт, за да помогне на Детройт Пистънс да изградят двуцифрен аванс и завърши с осем асистенции при победата със 114-97 над Шарлът Хорнетс в понеделник вечер.

Кънингам достигна 1200 точки и 400 асистенции в 54-ия си мач, постигайки тези общи резултати за сезон по-бърз от всеки играч в историята на франчайза, един мач по-бърз от члена на Залата на славата Исая Томас през сезон 1984-85.

Пистънс спечелиха само 11 мача, но победиха серията от три мача срещу Шарлот.

Новакът на Хорнетс Брандън Милър вкара 19 точки, а Майлс Бриджис имаше 24, но роденият във Флинт и бивша звезда на Мичиган Стейт пропусна 15 от 24 удара.

Шарлот нямаше трети играч с 10 плюс точки до началото на четвъртата четвърт, когато Грант Уилямс отправи удар. Той вкара 13 в периода и завърши с 22 точки.

Детройт, междувременно, и петимата титуляри отбелязаха двуцифрен брой голове през две и повече четвъртини.

Джейлен Дюрен записа 20 точки и 10 борби, а Симоне Фонтекио вкара 17 точки. Исая Стюарт и Джейдън Айви добавиха по 12 точки.

Стършелите бяха без Тре Ман за трети пореден мач заради контузия в слабините. Откакто 23-годишният пойнтгард беше привлечен от Оклахома Сити, той отбеляза средно 11,6 точки и 4,7 асистенции в 11 мача за Шарлът.

Детройт водеше с 34-23 след първата четвърт и водеше с цели 17 преди полувремето.

Стършелите направиха серия от 15-0, за да доведат до две точки в края на първото полувреме, преди да се откажат от пет поредни точки, за да изостанат с 53-46 на полувремето.

Детройт възстанови двуцифрения си резултат поведе в третата четвърт и влезе в четвъртата с 86-67. Джеймс Уайзман помогна на Пистънс да запазят удобна позиция през последната четвърт, отбелязвайки осем от 10-те си точки с някои проблясъци на таланта, който доведе до Голдън Стейт да го избере като номер 2 като цяло през 2020 г.