23 точки на Банчеро водят Меджик при завръщане от 17 надолу, за да победят Тимбъруулвс със 108-106
AP News | 2024-02-03 | 05:56:20

МИНЕАПОЛИС (AP) — Паоло Банчеро имаше 23 точки и шест асистенции, за да помогне на Орландо Меджик да преодолее изоставането от 17 точки през втората четвърт и победи Минесота Тимбъруулвс със 108-106 в петък.

Уендъл Картър младши добави 18 точки и 12 борби, Франц Вагнер вкара 19 точки, а Джалън Съгс вкара 15 точки в родния си град за Меджик в тяхното рали.

Руди Гобер имаше 22 точки и 16 борби, а Антъни Едуардс вкара 22 точки за Уулвс, чиято водеща в НБА защита по точки беше възпрепятствана на моменти от слабо представящо се нападение. Това беше още един пример за ненавременни смени и необмислени удари в края на участъка, тъй като Вълците имаха само 18 точки през четвъртата четвърт.

Отлагането на Банчеро — което му дава 33-ия му мач този сезон с над 20 точки — с 5:26 до края увенча серия от 15-2 и поведе Меджик с 98-93 за най-голямата им преднина в мача.

Майк Конли пропусна рънър за Вълците с 1:40 до края, а Джонатан Айзък даде отскок за Меджик с 1:16, за да поведе със 105-101. Гобер отправи два удара от фаул от другата страна и отби при пропуска на скока на Банчеро, но Конли пропусна опита за 3 точки за зелена линия.

Вълците отново изпаднаха в равенство за първото място в Западната конференция с Оклахома Сити Тъндър и двата с 34-15 със защитаващия титлата на НБА Денвър Нъгетс и Лос Анджелис Клипърс и също по петите им.

The Magic, които не са влизали в плейофи от четири години или не са печелили серия от 2010 г., са на осмо място в Източната конференция. Те показаха сериозна смелост, след като изостанаха с 43-26 по средата на това пътуване от шест игри. Вълците потопиха 16 от първите си 21 удара от пода, но след като се охладиха, Меджик се възползваха от откриването им точно преди полувремето.

В този момент Едуардс беше в съблекалнята за лечение на нараняване на десния му крак, което го накара да накуцуква 4:20 до края през втората четвърт, когато се блъсна в Картър по време на шофиране в платно.

Едуардс и Карл-Антъни Таунс бяха обявени в четвъртък за звездите на Запада. Гобер не беше, пропуск, който вбеси съотборниците му. Банчеро беше избран за състава на Изтока.

Гобер вкара 11 точки през първата четвърт, без да пропусне удар от пода или линията.

Съгс, петият общо избран в драфта за 2021 г. след един сезон в Гонзага, участва в гимназията Minnehaha Academy в Минеаполис и израства от другата страна на реката в Сейнт Пол. Той отбеляза последователни тройки в началото на третата четвърт, за да изравни мача на 64.

Магия: Посетете Детройт Пистънс в неделя.