24-ти щат Сан Диего прави рекордните за сезона 11 тройки, постига победа със 77-64 над Air Force
AP News | 2024-02-07 | 08:24:34

АКАДЕМИЯ НА ВЪЗДУШНИТЕ СИЛИ, Колорадо (AP) — Рийз Уотърс вкара 15 точки, правейки пет от Сан Най-високите за сезона 11 тройки на Диего Стейт и 24-ите в класацията Ацтеки постигнаха победа със 77-64 над Еър Форс във вторник вечер.

Ацтеките (18-5, 7-3 Маунтин Уест) отне 5 1/2 минути, за да се установят и да вземат първата си преднина, но след като го направиха, те никога не погледнаха назад. Те отвориха мача със серия от 13-0 в първото полувреме и в крайна сметка поведоха с 25 при победата си за деветата си поредна победа над Соколите (8-14, 1-9).

Сан Диего Стейт се премести в четиристранно равенство за първо място в класирането на конференцията, присъединявайки се към № 25 Ню Мексико, № 22 Юта Стейт и Бойзи Стейт.

Физическото присъствие на Jaedon LeDee долу се оказа твърде голямо за Air Force, тъй като той завърши с 14 точки и девет борби. Сан Диего Стейт също игра преследваща защита и форсира 14 връщания на играчите – включително три нарушения на времето за удар.

Бу Бекер и Джефри Милс имаха по 15 точки, за да водят Air Force. Двама от най-добрите реализатори на Соколите, Ритис Петрайтис и Итън Тейлър, бяха държани на комбинирани 10 точки. Петрайтис изпадна в лоши проблеми, опитвайки се да помогне за задържането на LeDee.

Мика Париш добави 14 точки за ацтеките, които имат поредни победи за първи път от началото на януари. Те водеха с 45-20 на полувремето и се подобриха до 17-0 този сезон, когато водеха на почивката.

Соколите нямат трансфери на възрастни или висшисти. Това е първият отбор в програмата от 1987 г. насам. Това, което треньорът Джо Скот успя да направи, е да създаде отбор от нулата. Като второкурсника гард/нападател Келън Бойлан, който игра общо шест минути миналата година като първокурсник. Този сезон той е в топ 15 на конференцията по отскок, кражби, блокове и минути. Той беше ограничен във вторник до 6:32 поради заболяване на бедрото.

Сан Диего Стейт: Ацтеките са на една победа от спечелване на поне 19 мача в 19 поредни сезона.

Въздушни сили: Соколите паднаха до 4-90 срещу класирани отбори. Последната им победа над съперник от Топ 25 беше на 9 март 2013 г. срещу номер 12 Ню Мексико.

Щат Сан Диего: Играе в Невада в петък.

Въздушни сили: Ще бъде домакин на Фресно Стейт в събота.