31 точки на Мъри, трипъл-дабъл на Йокич помагат на Нъгетс да отблъснат Пейсърс за победа със 114-109
AP News | 2024-01-24 | 05:17:33

ИНДИАНАПОЛИС (AP) — Никола Йокич вкара 31 точки като част от своя 13-ти трипъл-дабъл за сезона, за да помогне на Денвър Нъгетс победи Индиана Пейсърс със 114-109 във вторник вечерта.

Последният кош на Йокич – 3 точки 4,7 секунди преди края – подпечата победата. Нападателят на All-Star също имаше 13 борби и 10 асистенции, докато Нъгетс спечелиха общо третата си поредна и осмата си поредна победа над Пейсърс.

Джамал Мъри също вкара 31 точки.

Майлс Търнър имаше 22 точки, за да поведе Пейсърс, а Паскал Сиакам добави 16 точки и 10 борби в първия си домакински мач, откакто бе разменен на Индиана миналата седмица. Гардът на звездите Тайрис Халибъртън отново остана с разтегнато ляво сухожилие и вече беше изключен от следващите два мача на Индиана.

Пейсърс загубиха общо три поредни загуби, като тази се случи във вечерта, която включваше изгонването през третата четвърт на треньора на Индиана Рик Карлайл и два от петте най-резултатни отбора в лигата, изпитващи на моменти затруднения в нападение.

Все пак, защитаващите титлата на НБА получиха достатъчно голови удари – и точно достатъчно защита – от своите двама най-добри играчи, за да отблъснат късния натиск на Индиана, след като поведе с 93-81 в четвъртата четвърт.

Пейсърс методично се връщат обратно, изравнявайки резултата на 100, преди да поведат със 103-102 след тройка на Бен Шепърд с 3:42 преди края. Треньорът Майкъл Малоун спечели предизвикателство в последвалата серия на Нъгетс, след като Нъгетс изглежда го обърнаха. Вместо това те задържаха топката и Йокич направи 3, за да даде преднина на Денвър със 105-102.

Резултатът беше изравнен още два пъти, но кошът на Йокич 98 секунди до края даде преднина на Денвър със 109-107 и Нъгетс затворих го.

Нъгетс: Завършете пътешествие с пет мача с мача в Ню Йорк в четвъртък.

Пейсърс: Добре дошли на Филаделфия в Индианаполис в четвъртък.