31 точки на Шай Гилгеус-Александър и голяма четвърта четвърт на Джалън Уилямс пренасят Thunder над Джаз
AP News | 2024-01-19 | 07:17:04

СОЛТ ЛЕЙК СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър отбеляза 31 точки, Джейлън Уилямс имаше 11 от своите 27 точки в четвъртата четвърт и Оклахома Сити Тъндър прекъсна поредицата от шест победи на Юта Джаз с победа със 134-129 в четвъртък вечер.

Уилямс, който стреля 11 от 14, направи четири тройки и отбеляза поне 25 точки в три поредни игри. Кейсън Уолъс отбеляза най-високите за сезона 16 точки, а Джош Гиди имаше 20 точки и 10 борби за Тъндър, който имаше 19 точки за бърз пробив.

Колин Секстън вкара 31, а Лаури Марканен добави 26 за Джаз, които имаха своята серия от девет победи у дома, беше спряна. Това дойде ден след като НБА отложи насрочения за сряда мач на Юта срещу Голдън Стейт заради смъртта на помощник-треньора на Уориърс Деян Милоевич в Солт Лейк Сити рано тази сутрин.

Секстън направи три наказателни удара и едно забивка, за да изведе Юта в рамките на 130-126, преди Уолъс да направи най-добрата си четвърта тройка за сезона за Тъндър.

Джордан Кларксън отговори с 3 точки за Юта, но Чет Холмгрен блокира опита за забивка на Уокър Кеслър. В последвалата игра извън границите Джаз не можа да реализира при два опита и Холмгрен затвори победата с наказателно хвърляне.

Тъндър отправи първите си седем удара през четвъртата четвърт и с Гилджъс-Александър на пейката, тройката на Уилямс завърши серия от 6-0 и Оклахома Сити поведе със 113-102 с 8:49 до края на играта.

Джазът хвана Тъндър и изравни мача на два пъти през третата четвърт, но Юта така и не поведе.

Тъндър поведоха с 34-15 след ударите на Гилджъс-Александър в лентата и пътувания до линията, главно извън преход.

Джазът намали преднината си до 64-61, но Оклахома Сити стреля с 60% през първото полувреме и петима титуляри бяха двуцифрени до полувремето, докато Тъндър водеше със 76-67. Това изравни най-високото им ниво за сезона в точките през първото полувреме.

Тъндър: Завършете гостуването си от четири мача в Минесота в събота вечер.

Джаз: Започнете пътуване с шест мача в Хюстън в събота вечер.