33-те точки на Gilgeous-Alexander водят Thunder след Pelicans със 124-92; OKC води с 2-0
AP News | 2024-04-25 | 06:24:49

ОКЛАХОМА СИТИ (АП) — Шай Гилгеус-Александър вкара 33 точки и Оклахома Сити Тъндър победи Ню Орлиънс Пеликанс със 124-92 в сряда вечерта, за да поведе с 2-0 в серия от плейофи в първия кръг на Западната конференция.

Чет Холмгрен имаше 26 точки и седем борби, а Джейлън Уилямс добави 21 точки за най-поставения Тъндър, който стреля 59% от игра и направи 14 от 29 3- точки.

Йонас Валанчунас вкара 19 точки, а Хърб Джоунс и Брандън Инграм добавиха по 18 за Пеликанс.

Ню Орлиънс продължи да се бори в нападение без голмайстора Зион Уилямсън, който остана извън терена с разтегнато сухожилие на лявото бедро.

В мач 1 Валанчунас имаше 20 борби, включително девет в атака, и Пеликаните надминаха Тъндър с 52-44. В сряда Оклахома Сити надмина Ню Орлиънс с 37-35 и задържа Пеликанс на осем офанзивни борда.

Тъндър също отбеляза 22 точки от 18-те загуби на Ню Орлиънс.

Мач 3 ще бъде в събота в Ню Орлиънс.

Темпото се вдигна значително от мача в неделя, който Оклахома Сити спечели с 94-92. Тъндър, който отбеляза средно 120,1 точки през редовния сезон, беше много по-комфортен с това.

Валанчунас вкара 11 точки в първите три минути на мача, но Холмгрен контрира с 13 точки за седем минути на действие през първата четвърт.

Гилгеус-Александър продължи там, където Холмгрен спря. Той не вкара за първите девет минути, след което отбеляза седем в последните три минути на четвъртината, за да помогне на Тъндър да поведат с 35-22. 15-те точки на Холмгрен бяха най-много от новобранец на Тъндър в която и да е четвърт от плейофния мач.

Оклахома Сити водеше с 63-50 на полувремето. Холмгрен вкара 20 точки, а Гилгеус-Александър добави 16 преди почивката.

Тъндър увеличи преднината си до 92-74 в края на третата част, а Гилгеус-Александър и Холмгрен останаха на пейката завинаги с Тъндър води със 120-86 в четвъртата част.