34-те точки на Морант в разтърсващия дебют за сезона водят Гризлис до победа със 115-113 над Пеликанс
AP News | 2023-12-20 | 05:40:19

НЮ ОРЛЕАНС (АП) — Джа Морант завърши разтърсващ дебют за сезона с 34 точки с въртящ се дрибъл в лентата, за да създаде победа на играта с изтичане на времето при победата на Мемфис Гризлис със 115-113 над Ню Орлиънс Пеликанс във вторник вечерта.

Гризлис, които влязоха с пет мача плъзгане и бяха 6-19 по време на отстраняването на Морант от 25 мача заради неговите лудории в социалните медии с оръжия, изоставаха с 24 през първото полувреме, но взеха 113-111 водят във вътрешния кош на Морант с 1:22 до края.

Пеликанс изравниха и отборите си размениха пропуснати тройки преди победителя на Морант.

Джейрън Джаксън-младши отбеляза 24 точки, а Дезмънд Бейн имаше 21 за Мемфис, което също прекъсна поредицата от четири победи на Пеликанс.

Брандън Инграм вкара 34 точки за Ню Орлиънс, но времето на Зион Уилямсън на корта беше ограничено от проблеми с фаула и той завърши само с 13 точки.

Морант беше сърдечно освиркван от партизанските фенове на Пеликанс по време на представянето преди мача, а също и когато държеше топката при откриването на притежанието.

Тези освирквания стихнаха с напредването на играта и част от гостуващите фенове близо резервната скамейка на Мемфис се разчу, когато Морант експлозивно вкара осем точки – два пъти с трудни удари при шофиране, докато беше фаулиран – в интервал от 1:20 в началото на третата четвърт.

Зрителите са готови за завръщането на Морант включваше носителя на LSU Heisman Trophy куотърбек Джейдън Даниелс, който седеше до звездата на Тигрите Малик Наберс на първия ред на скамейката на Ню Орлиънс.

Въпреки че Морант изглеждаше натоварен на моменти и не удряше много джъмпери, способността му да забие в боята — и да завърши — изглеждаше ненамаляла. Неговият репертоар включва кросоувър дрибъл за поставяне на високо плаващи играчи в лентата, въртене с пръсти и банкови удари с двойна помпа, докато виси във въздуха.

Мемфис се върна в мача със серия от 11-0, която започна в края на първото полувреме и продължи в третата четвърт, за да направи 60-47.

Скоро след това Морант направи floater от стъклото, докато беше фаулиран от Хърб Джоунс, и го последва, като превърна въртящ се дрибъл в лентата в полагане, когато беше фаулиран, намалявайки го до 69-62.

Играта беше конкурентен оттам нататък, като Морант продължава да намира начини да попречи на Ню Орлиънс да се отпусне.

Йонас Валанчунас имаше 22 точки и 14 борби за Ню Орлиънс. CJ McCollum добави 18 точки за шест 3s.

Ню Орлиънс направи серия от 28-2, по време на която Макколъм направи четири 3-ки, а Инграм се насочи към лентата за бързо забиване с дясна ръка.

Инграм затвори удара с два наказателни удара, които успяха 53-31.

Ню Орлиънс водеше с 60-41 на полувремето, след като Винс Уилямс от Мемфис победи с корнер 3.

Въпреки че играят в една и съща дивизия, просто седмият път, когато Морант и Уилямсън – двата най-добри избора за проект на НБА през 2019 г. – се появиха в една и съща игра, най-вече поради здравословните проблеми на Уилямсън.

Grizzlies: Домакин на Индиана в четвъртък вечер.

Pelicans: Посещение на Кливланд в четвъртък вечер.