35 точки на Деймиън Лилард в първото полувреме помага на Бъкс да победи Пейсърс със 109-94 без Янис в началото на плейофите
AP News | 2024-04-22 | 03:48:33

МИЛУОКИ (AP) — Дамян Лилард вкара всичките си 35 точки преди полувремето и Милуоки Бъкс устояха на отсъствието на Янис Адетокумбо да победят Индиана Пейсърс със 109-94 в неделя в откриването на плейофите в Източната конференция.

Бъкс се нуждаеха от Лилард да се активизира без Адетокумбо, чиято дата на завръщане е несигурна, тъй като той се справя с опънат ляв прасец, който също причини той ще пропусне последните три мача на Милуоки от редовния сезон.

С Антетокумбо, наблюдаван от резервната скамейка, Лилард успя, като постави рекорд на Бъкс за точки в двете полувремена на плейофен мач.

Паскал Сиакам имаше 36 точки и 13 борби за Пейсърс, които не бяха отбелязвали по-малко от 99 точки през редовния сезон, като същевременно записаха най-високите за лигата 123,3 точки на мач. Пейсърс вкараха 8 от 39 от диапазона за 3 точки.

Индиана прави първото си участие в плейофите от 2020 г. насам и се стреми да премине отвъд началния кръг за първи път от 2014 г.

Крис Мидълтън отбеляза 23 точки и 10 борби за Бъкс, докато Боби Портис добави 15 точки и 11 борби.

Мач 2 е във вторник в Милуоки.

Лилард имаше 19 точки в началния период, най-високият общ брой точки за първата четвърт от всеки играч в откриването на плейофи поне от 1997 г. Той имаше най-висок общ брой точки за първо полувреме за всеки играч в състезание след сезона, откакто Кевин Дюрант имаше 38 на почивката за Голдън Стейт Уориърс в мач от първия кръг за 2019 г. с Лос Анджелис Клипърс.

След това той получи малко помощ от съотборниците си, докато си поемаше заслужена глътка въздух. Милуоки надигра Индиана с 14-3, докато Лилард беше на пейката почти през първите пет минути на втората четвърт.

След като Лилард се върна, той продължи точно оттам, откъдето беше спрял. Той вкара тройка, докато беше фаулиран, и завърши игра за четири точки, за да увеличи преднината на Милуоки до 65-35. Бъкс водеха с 69-42 на полувремето.

Пейсърс направиха мач през второто полувреме, като най-накрая отстраниха Лилард, който стреля 0 за 5 след полувремето. Индиана затвори третата четвърт с девет поредни точки, за да намали преднината на Милуоки до 83-71.

Но Бъкс си върнаха контрола оттам.

Джей Краудър и Малик Бийзли направиха тройки при последователни притежания, за да започне серия от 8-0, която увеличи преднината на Милуоки до 99-77 с 8:10 до края. Милуоки остана напред с поне 14 до края на пътя.