38 точки преднина на Шай Гилгеус-Александър Тъндър надмина Кингс 127-113
AP News | 2024-02-11 | 00:58:47

ОКЛАХОМА СИТИ (AP) — Шай Гилгеус-Александър имаше 38 точки, Джейлън Уилямс вкара 32 и Оклахома Сити Тъндър победи Сакраменто Кингс със 127-113 на Неделя.

Уилямс също имаше девет асистенции и седем борби за Тъндър, които победиха Кингс за първи път в три срещи този сезон.

Лу Дорт имаше 17 точки и девет борби и Чет Холмгрен добави 14 точки за Тъндър. Оклахома Сити се върна след загуба със 146-111 от Далас в събота.

Домантас Сабонис имаше 21 точки, 14 асистенции и 11 борби за кралете. Малик Монк бе най-резултатен за тима с 26 точки. Де’Аарон Фокс, който отбелязваше средно близо 27 точки на мач, бе задържан до 15 точки при 6-за-17 стрелба за Кингс.

Gilgeous-Alexander, голмайстор номер 2 в лигата с 31 точки на мач до началото на деня, отбеляза 15 точки през първата четвърт при стрелба 6-за-8. Гилджъс-Александър и Уилямс вкараха по 19 точки, за да помогнат на Тъндър да поведат с 67-57 на полувремето.

Гръмът контролира третия. Тройка на Дорт, след това забивка на Уилямс увеличи преднината на Оклахома Сити до 84-66. Твърдият дрибъл на Гилджъс-Александър остави Харисън Барнс в грешната посока, след което Гилджъс-Александър пристъпи към основната линия и удари къс скок, за да направи 88-66. Това беше последният кош от серия от 16-0. Thunder водеха със 100-83 към четвъртата част.

Кралете намалиха дефицита си до осем в четвъртата, но Thunder запази контрола. Тройка от Gilgeous-Alexander с малко по-малко от четири минути до края изведе Тъндър със 121-108.

Кралете: Посетете Финикс във вторник вечер.

Тъндър: Посетете Орландо във вторник вечер.