39 спасявания на Достал водят Ducks над Predators с 5-3
AP News | 2024-01-10 | 05:56:34

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Трой Тери отбеляза гол и асистира за друг, Лукас Достал направи 39 спасявания и Anaheim Ducks победиха Nashville Predators с 5-3 във вторник вечер.

Райън Строум, Франк Ватрано, Мейсън Мактавиш и Радко Гудас също отбелязаха за патиците, които прекъснаха серия от пет загуби. Алекс Килорн и Джаксън ЛаКомб направиха по две асистенции.

Александре Кериър, Филип Томасино и Денис Гурианов вкараха, а Юусе Сарос направи 28 спасявания за Нешвил, губещи при две от три.

Строум вкара първия гол в мача при 11:12 на началния период.

Само осем секунди след изтърпяване на наказание за препъване, Strome беше изпратен съвсем сам при откъсване от Killorn с високо подаване от над 100 фута от лявата точка за лице в зоната на Anaheim. Strome направи ход срещу Saros, преди да мушне бекхенд между подложките на вратарите.

Ватрано удвои преднината на Анахайм при 14:11 от първото, когато пренасочи удара на ЛаКомб отляво покрай Сарос.

Мактавиш победи Сарос с удар от труден ъгъл точно под гредата при 17 :37 от първия с Ducks в мощна игра, за да направи 3-0.

Тери вкара в 3:05 от втория при докосване на Адам Хенрике.

Подобно на Стрьом, Гудас вкара скоро след изпълнение на дузпа, като Гудас стигна до 3:16 от третата, 10 секунди след като напусна наказателното поле.

Голът на Гудас беше негов шести от сезон, което се равнява на връх в кариерата.

Carrier развали офертата на Dostal за първия му шатаут в кариерата с гол в 9:45 на третия.

Gustav Nyquist асистира за гол на Carrier, удължавайки неговата серия от точки от девет игри.

Томасино и Гурянов отбелязаха в края на третата част.

Патиците изиграха по-голямата част от мача без лявото крило на горната линия Тревър Зеграс, който се контузи само 6:25 в първия период, когато той и нападателят на Хищниците Юусо Парсинен се заплетоха. Зеграс падна неудобно в дъските близо до пейката на Нешвил. Трябваше да му помогнат да излезе от леда и той отиде направо в съблекалнята на Ducks. На първото прекъсване Ducks обявиха, че той няма да се завърне поради контузия в долната част на тялото.

Зеграс играеше своя осми мач, след като пропусна 20 поради контузия в долната част на тялото.