42-те точки на Джейлън Грийн издигнаха Рокетс до тяхната 6-та поредна победа, 137-114 над Уизардс
AP News | 2024-03-20 | 03:40:34

ВАШИНГТОН (AP) — Джейлън Грийн изравни връх в кариерата си с 42 точки, а Хюстън Рокетс затвориха третата четвърт с Серия 25-6 по пътя към шестата им поредна победа, 137-114 над Вашингтон Уизардс във вторник вечер.

Хюстън вече е само на 2 1/2 мача зад Голдън Стейт за последното място за игра в западната конференция. Амен Томпсън вкара 25 точки за Рокетс, а Фред ВанВлийт имаше седем точки и 11 асистенции.

Кори Киспърт вкара 16 точки за Вашингтон, който беше без Кайл Кузма (ляво рамо), Дени Авдия (дясно коляно) , Тайъс Джоунс (гръб) и Билал Кулибали (дясна китка).

Дори и с всички тези отсъствия, Уизърдс стреляха достатъчно добре от диапазона за 3 точки, за да направят игра от това за 2 1/2 четвърти. След това Грийн прекъсна равенство 76 с две поредни 3 и игра за три точки, правейки резултата 85-76. След няколко свободни хвърляния на Вашингтон, Рокетс вкараха още седем поредни точки и никога не бяха близо след това.

Грийн вкара 15 точки в третата четвърт и завърши мача с 10 борби. Неговият най-висок брой точки за предишния сезон беше 37 — миналия четвъртък срещу Вашингтон.

Джъстин Шампание и Жул Бернар също отбелязаха по 16 точки за Уизърдс. Джабари Смит младши вкара 18 с 14 борби за Рокетс.

Джок Ландейл имаше седем от 11 блокирани удара на Хюстън. Джордан Пуул от Вашингтон блокира шест от ударите си, пет от Ландейл. Пул вкара 13 точки при стрелба 5 от 18.

Вашингтон спечели само четири мача у дома този сезон, един по-малко в Capital One Arena, отколкото колежанският отбор на щата Северна Каролина спечели на турнира ACC само миналата седмица. След пет поредни загуби Уизърдс имат най-лошия рекорд в НБА с 11-58. Те изостават с 1 1/2 мача от Детройт.

Рокетс: Домакин на Чикаго в четвъртък вечер.

Уизардс: Домакин на Сакраменто в четвъртък вечер.