49ers се стремят да отмъстят за загубите от титлата на NFC. Лъвовете се стремят към 1-во участие в Супербоул
AP News | 2024-01-26 | 02:08:51

САНТА КЛАРА, Калифорния (AP) — Сан Франциско 49ърс чакаха година, за да се върнат в мача за шампионата на NFC след разочароващата загуба през миналия сезон.

Чакането за Детройт Лайънс и техните фенове беше далеч по-дълго, като гладуващият за успех франчайз е на крачка от първото им участие в Супербоул.

Или Деветте (13-5) ще отмъстят за мача за титлата загуби от последните два сезона или Лъвовете (14-5) ще спечелят при първото си появяване на тази сцена от 32 години, когато отборите се срещнат в мача за шампионата на NFC в неделя.

„Ти работи толкова усилено през целия сезон. Говорихме за това през целия сезон. Да можем да се поставим в позиция, в която да играем отново шампионската игра на NFC. Направихме това,” каза защитник на 49ers All-Pro Фред Уорнър. „В момента имаме тази възможност. ... Знам какъв отбор имаме, какъв тип играчи имаме и талант.

„Знам, че ако играем с най-добрата си топка в продължение на три часа, ще свършим работата.“

Докато Сан Франциско беше най-големият претендент през последните пет сезона под ръководството на треньора Кайл Шанахан, това е нова територия за Лъвовете.

Треньорът Дан Кембъл дойде на борда през 2021 г. и помогна за постигането на обрат, който достигна ново ниво този сезон, като Детройт беше домакин на плейофен мач за първи път от 30 години и спечели такъв за първи път от 32 години.

Собственичката на Лайънс Шийла Форд Хамп, чийто покоен баща, Уилям Клей Форд, купи отбора преди шест десетилетия, даде шанс на Кембъл да бъде треньор на пълен работен ден в НФЛ за първи път.

„Чувствам се добре да докажа нейната правота, но все още не сме приключили“, каза Кембъл в четвъртък.

Сега единственият франчайз, който е играл всеки сезон в ерата на Супербоул, без да достигне най-доброто играта има шанс да сложи край на тази суша.

„Остават четири отбора и това са моментите, за които си мечтаеш като дете и растеш, надявайки се да участваш в тези финални мачове“, каза куотърбекът Джаред Гоф, който отиде на Супербоул с Рамс преди пет години.

„Ние сме на една победа от нашата крайна цел да стигнем до Super Bowl и да спечелим и този мач.“

ПОЗНАТ ВРАГ

49ers имат дълга история на игра срещу Goff, който прекара първите си пет сезона в NFC West с Rams. Гоф извоюва най-доброто от ранните мачове срещу Shanahan's Niners, като спечели и трите старта през 2017-18 г. с рейтинг от 136,3 пасиращи, девет TD и нито едно прихващане.

Докато Сан Франциско се подобряваше, Гоф изпитваше трудности в мача като загуби и четирите през сезоните 2019 и 2020 с рейтинг 70.3, четири TD и четири прихващания. The Niners очакват много по-добра версия на Goff този път.

„Мисля, че той е един от най-добрите защитници в лигата в момента с начина, по който играе“, каза Уорнър. „Мисля, че само представянето на футбола, неговата решителност, количеството плеймейкъри, които има от тази страна, мисля, че той е този, който води тази група и той е причината те да са там, където са в момента.”

ВЪЗМОЖНА СКОРОСТ НА ИГРАТА

Джахмир Гибс, 21-годишният новобранец на Детройт, бягащ бек, стана най-младият играч от НФЛ, отбелязал тъчдаун в четвъртата четвърт или продължения на плейофен мач в победа над Тампа Бей миналата седмица.

Гибс започна наляво и се стрелна надясно при 31-ярдов пробег, който развали равенството с Buccaneers и остави поне един съотборник в страхопочитание.

„Това срязване при този тъчдаун е едно от най-добрият, който някога съм виждал,” каза центърът на Лъвовете Франк Рагноу.

ДАЙТЕ ГО

Двубоят предлага голямо несъответствие в треньорската агресивност, като Кембъл е един от най-вероятните за при четвърти даун, докато Шанахан традиционно е по-предпазлив.

Детройт води в НФЛ със 118 четвърти опита за даун, откакто Кембъл пристигна, реализирайки 52,5% от тях. Лъвовете са 2 за 2 в постсезона, отбелязвайки TD на две четвърти и къси. 13 TD на Детройт на четвърто място в редовния сезон и плейофите от 2021 г. насам са изравнени за най-много в NFL.

„Тези момчета се опитват да откраднат вещи, доколкото могат“, каза Шанахан. „Ще ви кажа след мача дали това е нещо добро или лошо за нас. Всеки път, когато се опитате да откраднете притежания, вие също предлагате възможност да загубите притежание. Така че това са възможности за тях, но също така са големи възможности и за нас.”

Сан Франциско е опитал само 50 опита за четвърти надолу през последните три сезона, третият най-малко в лигата.

ДА ПРАВИМ ИСТОРИЯ

Отбранителният край на Лъвовете Ейдън Хътчинсън е от предградията на Детройт и е посещавал Мичиган, което му дава поглед отблизо на многострадалния франчайз на Motor City, който разпали фенове .

„Растейки тук, израствате с много от същите стари неща на Lions и много от трагедията“, каза Хътчинсън. „Виждам видеоклипове на малки деца и виждам как това поколение расте с този отбор на Лъвовете и бъдещите отбори на Лъвовете, страхотно е.“

ТЕ ИДВАТ

Лъвовете харесват да атакуват отбранителните бекове и те често се прибират.

Ifeatu Melifonwu стана първата сигурност в лигата, която има 1 1/2 чувала в мач след сезона за девет години при победата над Tampa Bay миналата седмица и постави франчайз рекорд за чували от дефанзивен бек с четири. Новобранецът Брайън Бранч, междувременно, постави отборна оценка с осем битки за загуби от играч във втория.

„Готов съм да се откажа от нещо, за да получа нещо“, каза Кембъл.