61-вият пореден дабъл-дабъл на Сабонис предизвика победа на Кингс със 107-77 над Нетс
AP News | 2024-04-08 | 04:16:49

НЮ ЙОРК (AP) — Домантас Сабонис записа 18 точки и 20 борби, за да удължи поредицата си от дабъл-дабъл до 61 мача, а Сакраменто Кингс победиха Бруклин Нетс със 107-77 в неделя вечерта.

Де'Аарон Фокс вкара 20 точки за Кингс, които се подобриха до 45-33 и спряха падането от два мача, което ги беше изхвърлило на девето място в Западната конференция.

Сабонис притежава седмата най-дълга поредица от дабъл-дабъл в историята на НБА, след като изпревари участъка на Елвин Хейс от 60 поредни резултати от 30 октомври 1968 г. до 22 февруари 1969 г.

Кийгън Мъри добави 19 точки за Кингс, докато Трей Лайлс имаше 14, а Дейвион Мичъл вкара 12 от пейката.

Кем Томас вкара 21 точки за Нетс, които спечелиха две поредни победи. Трендън Уотфорд имаше 16, а Джалън Уилсън завърши с 11.

Треньорът на Сакраменто Майк Браун отбеляза преди мача, че Кингс са в отчайваща надпревара за плейофите.

Те играха така. Сакраменто направи 51,1% от ударите си от игра и 43% от тройките си, за да поведе с 65-40 на полувремето. Пейката допринесе с 29 точки.

И тогава имаше Сабонис.

Той почти удължи серията си през първата четвърт, като центърът на Сакраменто отбеляза осем точки и осем борби в първите 12 минути.

Сабонис вкара своята 10-та точка в мача при оставащи 4:09 минути през втората четвърт при пауза, а когато грабна пропуснатата пауза на Уотфорд при оставащи 2:22, големият мъж от Сакраменто удължи серията си.

Нетс надиграха Сакраменто с 24-13 през третата четвърт, за да намалят дефицита до 78-64 към четвъртата част.

Но Кингс изтръгнаха серия от 18-8 през първите 6:35 на четвъртото тримесечие. Сривът беше подчертан от зрелищното забиване на Фокс с две ръце.

В последните две минути феновете на Кралете, които пътуваха до Бруклин, скандираха „Light the beam!“

Бруклин игра без стартовият център Ник Клакстън поради изкълчен ляв глезен. Кралете нямаха Кевин Хуертер (изкълчено ляво рамо) и Малик Монк (изкълчено дясно коляно).