76ers победиха Knicks със 79-73, позволявайки най-ниския брой точки в НБА този сезон
AP News | 2024-03-11 | 03:56:34

НЮ ЙОРК (AP) — Кели Оубре младши имаше 18 точки и 10 борби, а Philadelphia 76ers държаха Ню Йорк Никс на върха най-нисък брой точки в НБА този сезон, печелейки със 79-73 в неделя вечерта в грозното начало на серия от два мача.

По-малко от два месеца след като Джоел Ембийд отбеляза 70 точки сам, за да постави рекорд за франчайз на 76ers, за известно време изглеждаше, че нито един от отборите може да получи толкова много в неделя.

Филаделфия водеше с 37 -31 на полувремето, най-слабото първо полувреме в мач от НБА, откакто Портланд поведе Детройт с 34-31 на 30 март 2019 г., в мач, спечелен от Пистънс с 99-90.

Резултатът се увеличи в второто полувреме, когато 76ers най-накрая получиха достатъчно вноски, за да прекъснат серия от три загуби. Бъди Хийлд имаше 16 точки, а Пол Рийд добави 13.

Тобиас Харис завърши с 11 точки и 12 борби за 76ers, които бяха управлявани от Никс в предишните две срещи този сезон, но сега могат да разделят серия с победа, когато отборите се срещнат отново във вторник в Медисън Скуеър Гардън.

Тъй като Ембийд все още се възстановява от операция на коляното, а неговият колега от All Star Tyrese Maxey пропуска четвъртия си пореден мач поради мозъчно сътресение, 76ers пропускат повече от 60 точки на мач от своя състав.

Те не се нуждаеха от допълнителна атака през нощта, когато Никс стреляха 32,5% от полето и 22,5% от диапазона за 3 точки. Джалън Брънсън поведе Никс с 19 точки, но вкара само 6 за 22.

Ню Йорк също липсва контузен Мач на звездите в лицето на Джулиъс Рандъл, заедно с другите титуляри в предния корт О. Г. Ануноби и Мичъл Робинсън. Никс се обърнаха към защитата си, за да победят Орландо в петък вечер, позволявайки на НБА най-ниските за сезона 74 точки.

Това продължи само две нощи, като Никс направиха 21 пропуска, които доведоха до 17 точки на Филаделфия .

Хийлд и Рийд комбинираха първите 12 точки на Филаделфия през четвъртата четвърт, като тройката на Рийд при 3:32 оставащи точки даде на 76ers единствената двуцифрена преднина в мача при 73-63.

В този период имаше известно блъскане. Убре фаулира Донте Ди Винченцо, който се опитваше да стане, докато Убре все още стоеше над него. DiVincenzo уви краката на Oubre и го чукна отвъд основната линия, като Isaiah Hartenstein избута Oubre. И Никс, и Рийд получиха технически фалове.

76ers пропуснаха първите си девет опита за 3 точки, преди Кем Пейн да отбележи един в последната минута на първата четвърт. Това започна серия от 10-0 – въпреки че точките идваха толкова бавно, че да се нарече серия може да е неуместно – което даде предимство на Филаделфия с 20-15 в началото на втората.

Никс ​​ще заминат за пътуване с четири мача на Запад след мача във вторник и треньорът Том Тибодо каза, че очаква контузените му играчи да пътуват с отбора, като добави надеждата, че Ануноби ще получи разрешение да играе .