8-мият щат Айова се отдръпна с късно 11-0, за да победи UCF 60-52
AP News | 2024-03-02 | 01:40:48

ОРЛАНДО, Флорида (AP) — Тре Кинг имаше 15 точки, а 8-ият щат Айова имаше късни 11-0 победи UCF с 60-52 в събота за четвъртата си поредна победа и седма в осем мача.

Милан Момчилович добави 11 точки за Айова Стейт (23-6, 12-4 Big 12). Той вкара кош 2:20 преди края, за да даде на Cyclones три точки преднина.

Jaylin Sellers поведе UCF (15-13, 6-10) с 13 точки. Шемари Алън имаше 11.

След като UCF се събра, за да вземе преднина от една точка, Cyclone държеше Knights без гол за почти последните пет минути. UCF прекъсна сушата с 16 секунди до края на фал линията. Найтс не отбелязаха филдгол при крайното 5:08.

Щатът на Айова и UCF имат две от най-добрите защити в Големите 12 — и оправдаха фактурирането. Отборите се обединиха, за да форсират 39 загуби - 24 през първото полувреме. Cyclones се възползваха с 22 точки от 22-те оборота на Knights.

Защитата под натиск продължи през второто полувреме и особено по време на решителната серия. UCF имаше четири загуби по време на късния мач на щата Айова.

ГОЛЯМА КАРТИНКА

Щат Айова: Циклоните влязоха в събота в мач зад номер 1 Хюстън за първо място в Големите 12 с два мача оставащи.

UCF: Найтс преследват една от автоматичните квалификации на Големите 12 за NIT.

Щат Айова: Домакин на BYU в сряда вечер.

UCF: домакин на Хюстън в сряда вечер.