Абмас вкарва 22, докато Тексас изпреварва номер 11 Оклахома, 75-60
AP News | 2024-01-24 | 05:18:49

НОРМАН, Окла (AP) — Макс Абмас продължава да е добре в прехода си от Summit League към Big 12.

Трансферът от Орал Робъртс отбеляза 22 точки, за да помогне на Тексас да надмине номер 11 Оклахома със 75-60 във вторник вечер.

„Той привлича толкова много внимание, че е трудно да се помогне, да се получи защитата ви ще помогне с него“, каза треньорът на Оклахома Портър Мозер. „Страхотен играч. ... Супер ефективна вечер на играч от цялата лига.“

Дилън Дису имаше 19 точки и 10 борби, а Дилън Мичъл добави осем точки и 13 борби за Лонгхорнс (14-5, 3-3 Big 12), които стреляха 50% от пода, за да спечелят шестата си поредна победа в съперничество. Тексас излизаше от победа над тогавашния номер. 9 Baylor в събота.

Абмас вкара 4 от 8 тройки и общо 8 за 14 от полето.

„Макс свърши страхотна работа като страхотен лидер на пода за нас по отношение просто на изпълнението на нещата, които се опитвахме да свършим в нападение,“ каза треньорът на Тексас Родни Тери.

Джейлън Мур вкара 15 точки, а Отега Оуе добави 10 за Sooners (15-4, 3-3), които спечелиха две поредни победи.

Тексас започна силно в второ полувреме и тройка на Итиел Хортън изведе Лонгхорнс до 47-39. Оклахома намали преднината на Тексас до точка, но Лонгхорнс отговориха с серия от 10-0, за да повишат преднината си до 65-54.

„Те играха с по-голяма спешност“, каза Мозер. „И просто мисля, че нашите момчета, нашата атака не беше толкова ясна и бърза.“

Секцията за студенти в Оклахома беше на мястото си много преди началния съвет. Феновете бяха активни, вдигаха шум и размахваха кърпи, докато стояха прави през голяма част от мача.

Оклахома остана без гол за първите 3:30, когато Тексас поведе със 7-0. Sooners отбелязаха втория си гол от игра едва след почти шестата минута на мача.

Тексас поведе с 18-9, когато Мур се разхлаби за мощен удар с дясната ръка. Той получи още едно забиване с бърз пробив 24 секунди по-късно, беше фаулиран и направи свободното хвърляне, за да намали преднината на Тексас до четири.

Още едно забиване с бърз пробив, това с две ръце от 6 фута 10, 275-фунтовият John Hugley IV, докато беше предизвикан от Disu на ръба, даде преднина на Sooners с 21-20. Оклахома водеше с 33-32 на полувремето.

След това Тексас контролираше по-голямата част от второто полувреме.

„Поздравете моите момчета за усилията и колко усърдно играха и работиха отново“, каза Тери. „Не играхме перфектно, но играхме наистина силно и наистина се свързахме тази вечер. И ние бяхме късметлии и благословени да победим добър отбор на техния домашен корт.“

Тексас: Лонгхорнс се олюляха след тежки загуби от Западна Вирджиния и UCF . Сега те имат поредни победи над високо класирани отбори, които да добавят към своето резюме на турнира на NCAA.

Оклахома: Sooners често започваха мачове бавно и се възстановяваха, за да спечелят. Този път те започнаха второто полувреме бавно и не се върнаха. Оклахома стреля с 38,5% след почивката и 39,3% като цяло.

Тексас: Посещение на BYU № 21 в събота.

Оклахома: Домакин на Texas Tech в събота.