Абреу и Крисуел водят Ред Сокс до победа с 4-0 над Джайънтс за водещ 6-и шатаут във Висшата лига
AP News | 2024-05-01 | 04:08:34

БОСТЪН (АП) — Новобранецът Уайлър Абреу записа единична, двойна и първата си тройна в кариерата, Купър Крисуел отбеляза пет гола без гол инингс и Бостън Ред Сокс победиха Сан Франциско Джайънтс с 4-0 във вторник вечерта за техния шести шутаут, водещ във Висшата лига.

Абреу, който завърши хоумър срамежлив за попадение за цикъла, помогна на Бостън да спечели третата си поредна победа. Jarren Duran се отличи в първите си три прилепа и направи серия, а Rob Refsnyder имаше чифт RBI сингъли, докато Red Sox бързо сложи край на серията от 19 поредни ининга без гол на аса на Giants Logan Webb.

Това завърши в първия със сингъл на RBI от Refsnyder и играта продължи да се плъзга оттам за Webb, който не успя да излезе от четвъртия ининг. Уеб (3-2), който не беше допускал бягане от 7 април, допусна четири ръна и девет удара с четири удара и три прохождания в 3 2/3 ининга.

Крисуел (2-1) имаше много по-силна вечер, задържайки Джайънтс само с две попадения и поразявайки четири в своите пет ининга. Сан Франциско нямаше попадение, докато Майкъл Конфорто не поведе петия с един единствен. След бърза двойна игра, Хорхе Солер добави сингъл с два аута за Джайънтс, но това беше последният им хит до сингъла с един аут на Уилмър Флорес в деветия.

Сан Франциско завърши само с четири попадения, за да достигне най-ниското си ниво за сезона и беше изключен за втори път тази година.

Гигантите успяха да ограничат щетите само до един пробег във всеки от първите мачове четири ининга, въпреки че Ред Сокс принуди Уеб да увеличи броя на подаванията си до 55 до края на втория. Третият ининг не беше много по-добър за Webb, когато Abreu поведе с двойно, а Refsnyder го последва с втория си RBI сингъл в играта.

Уеб трябваше да се изправи срещу Абреу отново в четвъртата и новобранецът на Ред Сокс го маркира за RBI тройка в ъгъла отдясно. Sean Hjelle пое мястото на Webb и удари Refsnyder на три терена, блокирайки Abreu на трето.

ДОПЪЛНИТЕЛЕН ПРЕГЛЕД

Duran почти успя да изкара четвърти пореден сингъл в петия на земен до трети и хвърляне, което извади първия бейзмен LaMonte Wade от чантата. Но Сан Франциско оспори безопасното обаждане и повторенията потвърдиха, че Уейд все още докосваше основата, когато улови хвърлянето на Мат Чапман.

Гигантите бяха в губещия край на предизвикателството в осмия, след като изглеждаше, че обърнаха тройна игра на земята от Тайлър О’Нийл, преди мениджърът на Бостън Алекс Кора да извика за преглед. Видеото показа, че О’Нийл изпълни хвърлянето точно навреме, така че беше двойна игра 5-4-3.

ТРЕНЬОРСКА СТАЯ

Giants: RF Майк Ястржемски се нуждаеше от няколко минути, след като бе ударен от подаването на реливъра Бренан Бернадино в горната част на шестия, но остана в играта. Това беше първото пътуване на Ястрземски от 2019 г. до Фенуей Парк, където дядо му Карл беше член на Залата на славата на Ред Сокс.

Red Sox: 1B Garrett Cooper напусна в петата, след като взе удар от Hjelle с 95 mph от дясната си китка. Купър се срещна с Кора и треньор, преди да се отправи към сградата на клуба и беше заменен от пинч-рънъра Боби Далбек, който също пое дефанзивата на първата база. ... Ред Сокс също придоби второстепенната лига LHP Бейли Хорн от Чикаго Уайт Сокс в сделка за парични съображения във вторник и след това го избра за Triple-A Worcester.

Мениджърът на Джайънтс Боб Мелвин не беше посочил титуляр за сряда преди мача във вторник. Red Sox RHP Kutter Crawford (1-1, 1.35 ERA) записва първата си загуба за сезона, след като допусна четири ръна и 10 попадения за шест ининга при загуба от Chicago Cubs в петък. Крауфорд спечели победата миналия юли в единствения си друг старт срещу Джайънтс, задържайки Сан Франциско до един пробег над 5 2/3 ининга.