Адам Хенрике, Франк Ватрано отбелязаха при победата на Дъкс с 6-4 над Шаркс
AP News | 2024-03-01 | 08:40:06

САН ХОСЕ, Калифорния (AP) — Адам Хенрике отбеляза гол и две асистенции, Франк Ватрано вкара своя 27-ми гол за отбора и Анахайм Дъкс победи Сан Хосе Шаркс с 6-4 в четвъртък вечерта, за да се захване с три мача.

Лео Карлсон, Брет Лийсън, Алекс Килорн и Исак Лундестрьом също отбелязаха за патиците, които победиха акулите в три от четирите мача този сезон.

С изравнения мач в края на при второто, Патиците вкараха голове от пауърплей с разлика от 66 секунди.

Ватрано даде преднина на Анахайм след удар, който излезе от скейта на Марио Фераро от Шаркс, след като Каапо Каконен спаси. След това Енрике отрази удар от точката на Джаксън ЛаКомб, за да даде преднина на Патиците с 5-3 в третия мач.

Антъни Дюклеър намали преднината до 5-4 с гол 4-на-3 в средата на третия, но Акулите не можаха да открият изравнителния гол. Лундестрьом добави гол на празна врата.

Дюклеър вкара два пъти за акулите, които също отбелязаха голове от Майк Хофман и Уилям Еклунд.

Сан Хосе изравни резултата по-рано през втория период след два собствени пауърплей гола на Хофман и Еклунд, след като Килорн даде преднина на Анахайм с 3-1.

Отборите си размениха голове с разлика от 20 секунди в началото на първия период. Duclair започна да отбелязва голове за Sharks, но Carlsson изравни на следващата смяна.

Патиците грабнаха преднината във второто прекъсване при гол от къси играчи, като Лийсън се изправи от брега до брега, след като Анахайм спечели двубоя в защитната зона.

Тери, равен за водач на отбора с 45 точки, пропусна втория си пореден мач поради контузия в горната част на тялото. Патиците също загубиха Кам Фаулър, който води защитата им по точки, след като ветеранът вкара шайба в лицето пред собствената си мрежа само секунди след началото на мача.

Слуховете за търговия се въртят около двата франчайза — два от най-долните три отбора в лигата — преди крайния срок за търговия 8 март. По време на мача Анахайм обяви, че е раздал защитника Иля Любушкин на Мейпъл Лийфс за избор в третия кръг. Любушкин, който беше одраскан преди мача в четвъртък, имаше четири асистенции този сезон в 55 мача.

Патици: Домакин на Ню Джърси Девилс в петък.

Sharks: Посетете Dallas Stars в събота.