Адетокумбо изпревари Абдул-Джабар за рекорда на Бъкс по отскачания в кариерата при победата над Рокетс
AP News | 2023-12-18 | 05:08:34

МИЛУОКИ (AP) — Янис Адетокумбо имаше 26 точки и 17 борби, изпреварвайки Карим Абдул-Джабар и стана лидер в отскоците в кариерата на Бъкс, и Деймиън Лилард вкара 39 точки при победата на Милуоки със 128-119 над Хюстън Рокетс в неделя вечер.

Най-високият брой скокове на Адетокумбо за сезона му позволи да изпревари Абдул-Джабар, след като той вече беше надминал Залата на славата за рекорда на отбора по точки. Той също така е лидер в кариерата на Бъкс по асистенции, присъединявайки се към Майкъл Джордан (Чикаго), ЛеБрон Джеймс (Кливланд) и Кевин Гарнет (Минесота) като единствените играчи, ръководили франчайз и в трите категории.

Бъкс спечелиха 13-ия си пореден мач у дома и подобриха резултата си до 14-1 у дома, като същевременно прекъснаха поредицата от пет победи на Рокетс. Хюстън (13-10) падна до 2-9 като гост.

Крис Мидълтън вкара 14 от своите 20 точки през четвъртата четвърт, когато Бъкс най-накрая се отдръпнаха. Мидълтън записа тройка, за да даде преднина на Бъкс със 112-106 с 5:26 до края, а игра с три точки на Адетокумбо направи резултата 118-111 при оставащи 3:44.

Брук Лопес добави 18 точки за Бъкс (19-7), а Боби Портис имаше 11 от пейката.

Дилън Брукс беше изгонен, след като получи два технически фаула 38,9 секунди преди края, а треньорът на Рокетс Име Удока също беше освиркван за две технически грешки, след като излезе на корта. Лилард изпълни 3 от 4 наказателни удара след техническия удар, за да изравни най-високия си резултат за сезона. Той също имаше 11 асистенции.

Фред ВанВлийт поведе Рокетс с 22 точки, а центърът Алперен Сенгун имаше 20. Брукс добави 18, а Джабари Смит младши вкара 16.

Антетокумбо пречупи Абдул -Рекордът на Джабар с отскок от пропуснатата стрелба на Тари Ийсън с 7:46 до края в четвъртата четвърт. Това беше неговият 14-ти борб в мача и му даде 17 162 борби в неговия 11-ти сезон с Милуоки.

Бъкс показаха видео с най-важните моменти в кариерата му при следващия таймаут и Адетокумбо получи огромни овации от публиката във форума на Fiserv.

Единствените 3 точки на Лопес и Лилард дадоха Бъкс поведе с 83-72 в средата на третата четвърт и наложи таймаут на Хюстън.

На Брукс беше отнет кош при преглед, когато беше установено, че е извършил фаул в атака, използвайки десния си лакът, за да нанесе удар по невнимание Pat Connaughton в лицето.

Бъкс поведоха с цели 14 точки в края на третата четвърт, преди Джеф Грийн да вкара тройка и две свободни хвърляния, намалявайки изоставането на Рокетс до 100-91 навлизайки в последния период.

p>

Лилард започна бързо, като отбеляза 15 точки и добави пет асистенции през първата четвърт, докато Бъкс изскочиха до преднина от 33-28. Лилард беше 5 за 6 от полето и 2 от 3 от диапазона за 3 точки.

Андре Джаксън даде тласък на Бъкс в средата на втората четвърт, отбелязвайки пропуск и вкарвайки при бърз пробив при последователни притежания, докато Милуоки поведе с 52-43. По-късно той добави тройка от корнер и завърши с девет точки на полувремето.

Милуоки водеше със 71-60 на полувремето, въпреки че позволи 58,5% стрелба от Рокетс. Лилард имаше 20 точки, а Адетокумбо добави 17 точки и осем борби.

Бъкс играха без гарда Малик Бийзли, който пропусна втория си пореден мач поради заболяване, различно от Covid.

Бъкс: домакин на Сан Антонио във вторник.

Рокетс: в Кливланд в понеделник.