Адетокумбо изведе Бъкс пред Булс със 133-129 в OT
AP News | 2023-12-12 | 06:16:33

МИЛУОКИ (AP) — Янис Адетокумбо имаше 32 точки и 11 борби, за да изведе Милуоки Бъкс до победа със 133-129 над Чикаго Булс в продълженията в понеделник вечер.

Брук Лопес и Малик Бийзли имаха по 19 точки, а Боби Портис вкара 17 за Бъкс, които излизаха от загубата със 128-119 от Индиана на полуфиналите на турнира в рамките на сезона.

DeMar DeRozan имаше 41 точки, а Coby White отбеляза 33 за Чикаго, който спечели четири поредни победи.

Тори Крейг удари втория от двата наказателни удара, за да изведе Чикаго със 119-118 до началото на продълженията, но Бъкс отговориха със седем поредни точки, ограничени от пропускането на Адетокумбо, за да направят резултата 126-119 две оставащи минути.

Милуоки остави вратата отворена, като пропусна три от шест наказателни удара. Дерозан вкара гол при забивка, за да изведе Чикаго в рамките на 131-129 12 секунди преди края. Деймиън Лилард вкара две наказателни удара за 10,2 секунди до края, за да направи резултата 133-129.

ДеРозан форсира продължения, пускайки плаващ удар от лентата с четири секунди преди края на регулирането, за да изравни на 118. Точно преди това Лилард направи едно от две наказателни удара, за да остави Милуоки напред със 118-116 12 секунди преди края.

Антетокумбо удари две наказателни удара, за да изведе Бъкс със 117-112 при 1:11 преди края. Патрик Уилямс отговори със забивка, а Дерозан удари чифт наказателни удара, за да доведе Булс до 117-116.

Чикаго, който изоставаше със 74-65 на полувремето, дръпна в рамките на 91-89 при 3- на Джевън Картър показалец в края на третата четвърт.

Бъкс вкараха 57,8% през първото полувреме. Милуоки постигна 26 от 45 опита, включително 12 от 20 отвъд дъгата.

Булс: домакин на Денвър Нъгетс във вторник.

Бъкс: Домакин на Индиана Пейсърс в сряда.