Адетокумбо, Мидълтън помагат на Бъкс да се отдръпнат от слабите Нетс за победа със 144-122
AP News | 2023-12-28 | 05:16:19

НЮ ЙОРК (AP) — Янис Адетокумбо има 32 точки, 10 борби и осем асистенции, Крис Мидълтън добави 27 точки и 10 асистенции, и Милуоки Бъкс се отдръпнаха за победа със 144-122 в сряда вечерта над отбора на Бруклин Нетс, който го третира като предсезонен мач.

Мрежите дадоха почивка на трима титуляри и едва играха с други двама през нощта след победа в Детройт, която удължи поредицата от загуби на Пистънс до 27, рекорд за един сезон в НБА.

Тяхната ротация, включваща редица новобранци и играчи с двупосочни договори, водеше добра битка в продължение на три тримесечия, преди Бъкс да ги изгони.

Камерън Пейн и Малик Бийзли направиха по пет тройки за Бъкс, които се подобриха до 10-2 през декември. Те се върнаха след една от тези загуби, поражение от Никс на Коледа, за да завършат с две победи в своя празничен престой от три мача в Ню Йорк.

Пейн вкара 18 точки от пейката, а Бийзли завърши със 17. Боби Портис имаше 14, а Бъкс завършиха 23 от 51 (45%) зад дъгата.

Новакът Джейлън Уилсън имаше 21 точки и 10 борби за Нетс. Трендън Уотфорд вкара 17 точки, а Денис Смит-младши и новобранецът Ноа Клоуни имаха по 14.

Мрежите дадоха почивка на Спенсър Динуиди, Ник Клакстън и Кам Джонсън, заедно с ключовата резерва Дориан Фини-Смит, който игра целия четвърта четвърт вторник.

Тъй като Нетс се завръщат от пътуване с пет мача на Запад седмица преди Коледа, завършват втория си набор от последователни мачове оттогава и се изправят пред още едно пътуване с четири мача по-късно тази седмица, треньорът Жак Вон цитира голямото натоварване за решението да даде почивка на играчите, като каза, че ще ги постави „в опасност“, ако не получат почивка.

Микал Бриджис започна да запазва последователната си серия от игри, която сега е 423, но не игра след първата четвърт. Нито пък Кам Томас, водещият реализатор на Бруклин, който имаше 45 точки срещу Милуоки миналия месец.

Все пак Милуоки водеше само с една преднина преди 9-2 удар в последните 1:25 на третата четвърт, за да стигне 100-92. Друга вълна в началото на четвъртия го увеличи до 13 и Бъкс в крайна сметка го удължиха над 20.

Бъкс надиграха Нетс с 44-30 в четвъртия.