Адетокумбо отбеляза 36 точки, 18 борби, Бъкс демонстрира отбранителна мускулатура при победата със 112-95 над Нъгетс
AP News | 2024-02-13 | 05:32:18

МИЛУОКИ (AP) — Янис Адетокумбо имаше 36 точки, 18 борби и пет асистенции, докато Милуоки Бъкс демонстрираха подобрената си защита от побеждавайки Денвър Нъгетс със 112-95 в понеделник вечерта.

След като загубиха пет от първите си шест мача под ръководството на новия треньор Док Ривърс – включително загуба със 113-107 в Денвър в дебюта му с Милуоки – Бъкс спечелиха две поредни с обща разлика от 53 точки.

Този удар на действащите шампиони на НБА последва най-неравномерната победа на Милуоки за сезона, поражение със 120-84 на Шарлът Хорнетс. Това бележи първия път този сезон, когато Бъкс допускат по-малко от 100 точки в последователни мачове.

Никола Йокич имаше 29 точки, 12 борби и осем асистенции за Нъгетс, но не получи достатъчно помощ в една вечер, когато двама съотборници си тръгнаха с контузии. Арън Гордън отбеляза 14, а Майкъл Портър младши имаше 11.

Джамал Мъри от Денвър вкара три точки за 18 минути, преди да отпадне през второто полувреме поради шини на пищяла. И Кентавиъс Колдуел-Поуп игра само девет минути преди да напусне със стягане в дясното сухожилие, проблем, който го накара да пропусне последните два мача на Нъгетс.

Деймиън Лилард вкара 18 точки за Бъкс, а Боби Портис добави 13 точки, преди да бъде изгонен при оставащи 4:54. 18-те борби на Адетокумбо съответстват на рекорда му за сезона.

Нъгетс загубиха втората си поредна загуба. Те играха три вечери след загуба със 135-106 от Сакраменто, която прекъсна поредица от три победи.

Денвър изоставаше с 13-2 през първите 4½ минути, но се върна и поведе с 23-21 след това Отпадане на Реджи Джаксън с 1:50 до края на първата четвърт.

Но Нъгетс получиха само още един кош по време на отрязък, продължил почти седем минути, когато Бъкс направиха серия от 22-3, за да грабнат предимство от 43-26.

Милуоки дръпна напред, като отбеляза последния гол седем точки за първата четвърт, докато Адетокумбо и Лилард бяха на пейката, след като получиха два ранни фаула. След това Бъкс отбелязаха първите седем точки от втория период, когато Адетокумбо откри периода с удар с една ръка след подаване на Пат Конаутън. подаде забивка при пас от Лилард. Милуоки водеше с цели 22 през втората четвърт и отиде на полувремето с 60-44.

Милуоки увеличи преднината до 28 в последната минута на третата четвърт с ново забивка на Портис. Това забивка доведе до първия от двата технически фаула на Портис, което доведе до изхвърлянето му.

Бъкс: Дайте домакин на Маями Хийт във вторник.

Нъгетс: Да бъдете домакин на Сакраменто Кингс в сряда.