Адетокумбо отбелязва 48 точки, Бъкс преодолява пасива от 25 точки срещу Мавс за първата победа на Ривърс
AP News | 2024-02-04 | 06:32:48

ДАЛАС (AP) — Янис Адетокумбо вкарва 48 точки, а Милуоки Бъкс преодолява дефицит от 25 точки за първата си победа под треньор Док Ривърс, побеждавайки Далас Маверикс със 129-117 в събота вечерта.

Бъкс, които загубиха първите си две с Ривърс на пейката след уволнението по средата на сезона на треньора за първа година Ейдриън Грифин, започнаха ралито с серия от 15-0 в последните две минути на първото полувреме, за да стигне до пет.

Деймиън Лилард вкара 30 точки във втората най-голяма победа за завръщане този сезон за Милуоки, който изостана от Портланд с 26 в Ноемврийска победа. Адетокумбо също имаше 10 асистенции.

Лука Дончич имаше 40 точки и 11 асистенции за Маверикс, които имаха най-голямата си преднина при загуба този сезон.

Първата победа на Ривърс с Бъкс също означава, че той и неговият екип ще тренират Източната конференция в Мача на звездите на 18 февруари. Персоналът на Милуоки получава одобрение за мача на звездите, защото Джо Мазула от водещия в Изтока Бостън е недопустим, след като беше треньор в играта миналата година.

С Кайри Ървинг аут за шести пореден мач с изкълчен палец, Дончич отиде за кратко в съблекалнята през първата четвърт, след като десният му глезен се оплете с Адетокумбо в битка за изгубена топка.

Далас водеше с 44-20 след първата четвърт и 49-24 в началото на втората, когато Адетокумбо вкара 3. Бъкс все още губеха с 20, когато Лилард вкара 1:59 до полувремето.

Скоро последва притежание от пет точки, когато Дончич беше повикан за прехвърляне при фаул и технически. Лилард направи и двата наказателни удара, а Ей Джей Грийн вкара 3, преди Лилард да победи зумера на полувремето с още 3 за пасив от 65-60.

Бъкс използваха продължителна серия от 38-10 в третата четвърт за преднина от осем точки, преди Далас да си върне преднината в края на третата.

Антетокумбо върна Милуоки обратно напред завинаги, когато измина дължината на корта за 3,7 секунди за подреждане и преднина от 93-92, оставяйки 1,2 секунди резерв в третия.

Осемкратният играч на звездите отбеляза 20 от 28 в шестия си мач с 40 точки за сезона. Боби Портис имаше 12 точки и 10 борби.

Бъкс: в Юта в неделя вечер.

Маверикс: във Филаделфия в понеделник вечер.