Адетокумбо води балансирана атака, когато Бъкс победи Пеликанс 141-117
AP News | 2024-01-28 | 05:49:04

МИЛУОКИ (AP) — Янис Адетокумбо имаше 30 точки и 12 борби като един от четиримата Милуоки Бъкс с поне 20 точки при 141-117 удар на Новия Орлиънс Пеликанс в събота вечер.

Деймиън Лилард добави 26 точки, девет асистенции и шест борби. Брук Лопес отбеляза 24 точки с стрелба 6 за 9 от 3 точки, а Боби Портис имаше 20 точки.

Бъкс отбелязаха 56% удар, докато подобриха резултата до 2-1 в третия си и последен мач с Джо Прънти като временен старши треньор след уволнението във вторник на Ейдриън Грифин. Док Ривърс проведе встъпителната си пресконференция като постоянен заместник на Грифин по-рано в събота.

Ривърс ще направи своя треньорски дебют с Бъкс в понеделник, когато отборът започне пътуване от пет мача срещу действащия шампион Денвър Нъгетс. Ривърс ще поеме отбор, спечелил седем от последните си девет мача.

Брандън Инграм отбеляза 26 точки, а Зион Уилямсън имаше 23 за Пеликанс. Йонас Валанчунас добави 13 точки, 10 борби и 6 асистенции.

И двата отбора се опитваха да се възстановят след загубата у дома вечер по-рано. Бъкс паднаха със 112-100 от Кливланд Кавалиърс в петък, докато Пеликанс бяха победени със 107-83 от Оклахома Сити Тъндър.

Бъкс се подобриха до 6-1, когато играха нула дни ' почивка, докато Пеликанс имаха разочароващо начало на пътуване от четири мача.

Тъй като Милуоки играеше за втора поредна вечер, Крис Мидълтън отпадна в съботния мач, докато Бъкс продължават да се справят с натоварването на неговия хирургично ремонтирано дясно коляно. Мидълтън игра 36 минути в петък.

Уилямсън се завърна за Пеликанс, след като пропусна мача в петък с натъртване на кост в левия си крак.

След като тройката на Jae Crowder прекъсна равенството от 17 точки при 5:07 преди края през първата четвърт, Бъкс останаха напред през останалата част от пътя.

Мачът започна като дузпа, като Бъкс отбелязаха 13 от 25, а Пеликанс 7 от 13 от диапазон от 3 точки през първите 20 минути и половина. И двата отбора стреляха над 54% като цяло през първото полувреме, което завърши с преднина на Бъкс със 75-63.

Бъкс отвориха мача през второто полувреме и в крайна сметка поведоха с цели 34.