Агис се обърна към 2-ро смущение на четвъртфиналите на SEC, сваляйки номер 9 Кентъки с 97-87
AP News | 2024-03-16 | 03:48:33

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Уейд Тейлър IV вкара 32 точки, докато Texas A&M победи деветия Кентъки с 97-87 в петък вечер за второто най-голямо сътресение на четвъртфиналите на турнира на Югоизточната конференция.

Седмият поставен Aggies спечели петата си поредна победа, за да стигне до полуфиналите в събота за трети път, откакто се присъедини към SEC и втори за три сезона. Aggies, които загубиха финала през 2016 г. и 2022 г., ще играят или срещу номер 19 Алабама, или Флорида.

Тексас A&M загуби мача за титлата през 2022 г. от Тенеси, шампионите от редовния сезон, които бяха отстранени в първия мач в петък от щата Мисисипи.

Тайрис Радфорд добави 23 точки, Мани Обасеки имаше 17, а Соломон Уошингтън 11 за Texas A&M (20-13). Aggies победиха Kentucky за втори път, след като се нуждаеха от продължения на 13 януари.

Не петък вечер.

Загубата прекъсна петте победни серии на Kentucky, които бяха най-дългите за SEC в този турнир. Сега Wildcats (23-9), чиито 31 титли са поставили такъв стандарт, че събитието често се нарича Kentucky Invitational, се прибират у дома, все още търсейки първото си турнирно първенство от 2018 г. насам.

Антонио Рийвс, водещият реализатор на Кентъки със средни 22,2 точки, беше ограничен до 18 минути, преди да отпадне и завърши с 13 точки. Роб Дилингам поведе Кентъки с 27 точки, а Рийд Шепърд добави 14.

Aggies изскочиха с осем от първите девет точки, за да помогнат да успокоят вярващите в Кентъки, които изпълниха голяма част от Bridgestone Arena. След това продължиха да събарят 3s, стреляйки по-добре извън дъгата, отколкото вътре.

Тейлър поведе в игра, която приличаше много повече на тенис мач, като двата отбора спринтираха нагоре-надолу по корта. Texas A&M водеше с 48-42 на полувремето.

Кентъки поведе само два пъти, и двата пъти само с точка. Рийвс отбеляза наказателно хвърляне в първата минута, а след това Шепард завърши кражба с бърз пробив за предимство от 16-15 при 13:15. Уошингтън отговори с 3 и Агис никога повече не изоставаха, запечатвайки мача, като уцелиха 9 от последните си 10 наказателни удара.

Тексас A&M: Aggies отбелязаха най-висок брой точки за сезона в регулацията. SEC най-добрият в защитата на топката го направи отново. Те имаха 6-14 предимство при обороти, което превърнаха в 18-4 голово предимство. Aggies сега са 13-2, когато имат девет или по-малко обръщания. ... Те също имаха предимство от 26-9 в точките за втори шанс.

Кентъки: Дивите котки паднаха до 46-13 на четвъртфиналите и 135-30 за всички времена. ... Tre Mitchell също направи фаул.

Тексас A&M загубиха със 100-75 от Алабама на 17 февруари, но Aggies победиха Флорида с 67-66 на 3 февруари