Агресивното обявяване на игра на Светците в крайна сметка се върна, за да ги нарани при загубата от Рамс
AP News | 2023-12-22 | 08:24:19

ИНГЛУУД, Калифорния (AP) — Треньорът на Ню Орлиънс Денис Алън знаеше, че в четвъртък вечерта срещу Лос Анджелис Рамс, Светиите могат не бъдете консервативни в решенията си. Не и когато бяха изправени пред възраждаща се атака на Рамс и със собствените надежди на светците за плейофи.

Агресивността на Ню Орлиънс обаче се превърна в един от най-големите му недостатъци при загубата му с 30-22.

>

Светците го обърнаха с падания три пъти, които Рамс превърнаха в 13 точки. Единственото прихващане на Дерек Кар за вечерта също доведе до тъчдаун от Лос Анджелис при последвалото притежание.

„Влязохме в този мач с желанието да бъдем агресивни. Познавайки вида на отбора и атаката, която играехме, ритането на филдголов нямаше да бъде начинът да се опитаме да спечелим този мач,” каза Алън.

Вторият четвърти хазарт на Алън ще се окаже най-фатален. Светците изоставаха с 10-3 с оставаща минута през първото полувреме и имаха четвърти и пети на Рамс 42. Кар почувства натиск от дясната си страна от защитника на линията Ърнест Джоунс и трябваше да го хвърли преди стегнатия край Юван Джонсън знаеше, че е във въздуха.

Пет игри по-късно Матю Стафърд удари Демаркус Робинсън с пас от 4 ярда за тъчдаун и Светците изостанаха с два тъчдауна с 21 секунди оставащи преди полувремето.

„Това беше огромно и болеше, когато ние не реализира“, каза Кар, който беше 27 от 40 за 319 ярда, три тъчдауна и пик.

Рамс също получиха топката, за да започнат второто полувреме и увеличиха преднината си до 13 точки Втори гол от полето на Лукас Хаврисик.

„Този ​​размах от 14 точки (в края на първото полувреме), това е огромна инерция за загуба“, каза дефанзивният край Камерън Джордан.

Ню Орлиънс се съживи с 15 точки през четвъртата четвърт, но надеждите им за завръщане бяха попарени, когато Пука Накуа възстанови удар от страна при оставащи 3:52. След това часовникът на Овните изтече, тъй като Светците нямаха никакви таймаути.

Загубата беше подобна на загубата на Светците с 33-28 от Детройт Лайънс на 3 декември. Ню Орлиънс също изостана голямо в началото на тази игра, само за да видите, че ралито му не успя.

След като водеха NFC South в средата, светците изпуснаха четири от последните си шест. При 7-8 единственият им жизнеспособен път към плейофите изглежда е спечелването на дивизията.

Ню Орлиънс се приближава с противници от дивизията в последните си два мача, включително на 31 декември срещу Тампа Бей. Buccaneers, които победиха Saints с 26-9 на 1 октомври, имат резултат 7-7 в мача срещу Jacksonville в неделя.

След това Светците затварят с Атланта (6-8) на 7 януари. Соколите спечелиха първата среща 24-15 на 26 ноември.

„В този момент ние сме това, което сме . Остават ни два мача, няма какво да подслаждаме това“, каза Джордан. „Разочароващо е да си в тази позиция. Трябва да спечелим в края на деня. Няма извинения.“