Ахо и Теравайнен водят нарастващите Урагани до победа с 3-2 над Дяволите. Ръф, ударен в лицето с шайба
AP News | 2024-01-26 | 05:32:19

РАЛЕЙ, Северна Каролина (AP) — Себастиан Ахо и Теуво Теравайнен записаха по един гол и асистенция, като поведоха Каролина Хърикейнс срещу Ню Джърси Девилс с 3-2 в четвъртък вечер.

Треньорът на Ню Джърси Линди Ръф беше ударен в лицето от шайба по време на втория период. Първоначално той остана зад пейката, но не излезе за третия период. Асоциираният треньор Травис Грийн ръководи отбора до края на пътя.

Джордан Стаал също вкара за Ураганите, които спечелиха три от четири. Анти Раанта направи 23 спасявания.

Джъстин Даулинг и Джеспър Брат вкараха головете на Ню Джърси през третия период. Даулинг направи своя дебют за Devils в първия си мач в НХЛ този сезон.

Вратарят на Devils Нико Доус беше изтеглен след третия гол на Каролина. Той спря девет от 12 изстрела, преди Витек Ванечек да направи 11 спасявания.

Ураганите, които спечелиха една нощ по-рано в Бостън, са с 10-2-1 от Коледа.

Това беше първата среща между отборите, откакто Каролина спечели в пет мача по време на втория кръг на плейофи миналата пролет.

Ахо откри резултата със своя 17-и гол за отбора само 90 секунди след началото на мача. Той влезе от синята линия и победи Даус с удар.

Вторият гол на Каролина дойде в 2:54 след втория, като Теравайнен реализира първоначалното лицево лице от първата силна игра на Ураганите в мача. Първият гол на Staal от 14 мача дойде 25 секунди по-късно.

През втория период бяха необходими близо 12 минути, преди дяволите да отбележат удар към вратата. Ураганите имаха четири удара през третия период.

Девилс: В Тампа Бей в събота.

Урагани: Домакин на Аризона в събота.