Ахо има гол, 3 асистенции, за да поведе Ураканите над Предейтърс с 5-2
AP News | 2023-12-28 | 06:01:04

НАШВИЛ, Тенеси (AP) — Себастиан Ахо вкара гол и асистира за други трима, за да изведе Каролина Хърикейнс до победа с 5-2 над Нешвил Предаторс в сряда вечерта.

Андрей Свечников, Брент Бърнс и Сет Джарвис записаха гол и асистенция, а Джак Друри също вкара за Каролина, която загуби две поредни загуби. Пьотр Кочетков направи рекордните за сезона 35 спасявания.

Райън О'Райли отбеляза гол и асистенция, а Густав Никвист също отбеляза гол, докато Юусе Сарос направи 14 спасявания за Нешвил, който загуби три от четири.

Ахо вкара първия гол в мача в 9:50 на началния период.

Когато Hurricanes играеха силна игра, Aho изстреля с китка от горната част на левия кръг, който се отклони от скейта на защитника на Predators Люк Шен и се промъкна от Сарос от късата страна.

Целта беше 500-та точка в кариерата на Ахо в НХЛ. Той е бил играч с почти точка на мач в кариерата си, като в сряда беше отбелязан 552-ият му изигран мач. Неговите четири точки бяха рекорд за сезона, а трите му асистенции изравниха рекорд в кариерата.

Бърнс удвои преднината на Каролина с оставащи 4:52 в първия мач, също в силовата игра.

Ураганите бяха 3 от 6 в силовата игра и са 5 от 10 в последните две игри.

Найкист отбеляза в 1:18 на секундата. Точно след като шайбата влезе в мрежата, Свечников се сблъска с Никвист и Никвист остана на леда, преди да се отправи към съблекалнята. Той се завърна по-късно през периода.

Първоначално на Свечников беше отсъдена голяма дузпа в играта, но дузпата беше отменена след преглед на видеото. Той вкара само 2:26 по-късно.

О'Райли вкара пауърплей гол в 5:08 на секундата, но Друри възстанови преднината от два гола на Каролина в 9:56.

Джарвис отбеляза третия пауърплей гол на Каролина в мача при оставащо време 2:06 във втория.

Ярослав Аскаров замени Сарос, за да започне третия период. Аскаров беше извикан от Милуоки от AHL по-рано в сряда, когато Кевин Ланкинен не беше на разположение поради заболяване.

Правейки второто си участие в кариерата, Аскаров спря всичките си шест изстрела, срещу които се изправи.

Ураганите: домакин на Монреал в четвъртък.

Хищниците: Посетете Детройт Петък.