Аке поддържа жива защитата на тройния трофей на Манчестър Сити, след като победи Тотнъм в ФА Къп
AP News | 2024-01-26 | 00:58:37

Загубата на Манчестър Сити от Тотнъм приключи. Неговата защита на требъл е много жива.

Нейтън Аке отбеляза в 88-ата минута, за да осигури победа с 1-0 в четвъртия кръг на ФА Къп в петък.

Защита шампионът Сити загуби всичките си предишни пет посещения на стадион Тотнъм Хотспър и не успя да отбележи. Изглеждаше като още една разочароваща нощ до късната намеса на Аке.

Дори тогава VAR трябваше да потвърди гола, след като играчите на Спърс се оплакаха, че вратарят Гулиелмо Викарио беше фаулиран от Рубен Диас, преди Аке да вкара гол след корнер.

„Ние се доверихме на начина, по който играхме, създадохме множество положения и имахме вярата, че ще продължим напред, въпреки че не вкарвахме“, каза Аке. „Мислех, че никога няма да дойде.“

Победата означаваше, че защитата на Сити на неговия требъл за трофея остана непокътната след спечелването на Висшата лига, Шампионската лига и Купата на Англия миналия сезон.

Гуардиола се пошегува в края на миналия сезон, че копнее най-накрая да отбележи на Тотнъм нов стадион.

Той трябва да е смятал, че безплодният ход на отбора му ще продължи, след като не успя да се възползва от множество шансове.

Резервата Кевин Де Бройне пропусна най-доброто от тях, когато стреля широко от вътрешността на наказателното поле.

На Оскар Боб бе отказан ранен гол, който бе определен за незначителна засада, а ударът на Хулиан Алварес от близко разстояние беше отразен широк след почивката.

Елиминирането от купата вероятно слага край на шансовете на Тотнъм за трофей.

„Работихме здраво, за да останем в играта и допуснахме толкова късно. Но те бяха по-добрата страна“, каза мениджърът на Спърс Анге Постекоглу. „Продължаваме по начина, по който вървим, това не означава, че днешният ден променя нещо за нас.“

ПОВТОРЕНИЯ

Челси си осигури място на финала за Купата на английската лига тази седмица, но отборът на Маурисио Почетино все още има да работи, за да продължи напред във ФА Къп след равенство с Астън Вила 0-0 на Стамфорд Бридж .

Отборите ще играят отново във Вила Парк.

Страникът от Висшата лига Нотингам Форест също ще има нужда от още един мач, след като завърши наравно нулево срещу втородивизионния Бристол Сити.

Джейди Гасама вкара в 84-ата, за да спечели преиграване на Шефилд Уензди след равенство с Ковънтри 1-1.