Алън отбеляза 18 точки, докато Кавс победиха Раптърс със 119-95, удължиха победната си серия до най-високото ниво за сезона девет
AP News | 2024-02-11 | 05:01:35

ТОРОНТО (АП) — Джарет Алън имаше 18 точки и 15 борби, Евън Мобли добави 17 точки и 11 борби, и Кливланд Кавалиърс удължиха победната си серия до рекордните за сезона девет мача, като победиха Торонто Раптърс със 119-95 в събота вечерта.

Донован Мичъл вкара 15 точки, а Макс Стръс имаше 14, докато нарастващите Кавс спечелиха за 22-ри път в 26 мача и подобри най-добрия си рекорд на пътя в НБА до 17-8.

Карис ЛеВърт и Жорж Нианг вкараха по 13 точки за Кливланд, чиято най-голяма преднина беше 25. Айзък Окоро вкара 12 точки, а Дариус Гарланд имаше 11.

Кавалиърс имат 11-0 този сезон, когато държат опонентите си под 100 точки.

Торонто спечели четири поредни и 10 от последните 11 домакински срещи срещу Кливланд, включително победа със 124-121 на 1 януари. Кавс се завърнаха в Канада, след като спечелиха 16 от 17 след това поражение на Нова година, сандвич с осем мача поредици от победи около загубата от Милуоки на 24 януари. Сега тази втора серия достигна девет мача, най-дългата активна серия от победи в НБА.

Кливланд е домакин на Филаделфия в понеделник вечер.

Скоти Барнс от Торонто вкара 20 от своите 24 точки през първото полувреме, изравни най-високото си ниво за сезона с 10 асистенции и добави 10 борби за четвъртата си тройна игра в кариерата двойно и трети този сезон.

Грейди Дик и Ар Джей Барет отбелязаха по 14 точки, а Имануел Куикли имаше 10 за Раптърс.

Новодошлите в Торонто Очай Агбаджи и Кели Олиник, придобити от Юта в четвъртък, направиха своя дебют. Олиник вкара 11 точки за 22 минути, а Агбаджи имаше осем точки за 20 минути.

С 30-24 след една четвърт, Кливланд откри втората с 21-4 удар и водеше с 67-47 на паузата. Алън имаше 12 точки и 10 борби през първото полувреме.

Кавалиърс поведоха с 95-73 до четвъртото място.

Джъстиз Уинслоу беше активен за Торонто, след като подписа 10-дневен договор договор в събота следобед, но не игра.

Торонто също подписа 10-дневен договор с нападателя Мухамаду Гуейе в събота, но Гуейе не беше активен срещу Кавс. И Gueye, и Winslow са били с Raptors 905, филиал на NBA G League на Торонто.

Кавалиърс: домакин на Филаделфия в понеделник.

Раптърс: домакин на Сан Антонио в понеделник.