Алекс Нюхук вкарва два гола, Канадци предаде Кракен 8-ми пореден път, 5-1
AP News | 2024-03-25 | 05:56:34

СИАТЪЛ (AP) — Алекс Нюхук отбеляза два гола и Монреал Канадиенс изпрати Сиатъл до осма поредна загуба, побеждавайки Кракен с 5-1 в неделя вечер .

Кайдън Гюле отбеляза гол и две асистенции за рекордните три точки в кариерата си. Ник Сузуки и Майк Матисън също вкараха, а Кейдън Примеу спря 36 изстрела, за да помогне на Монреал да прекъсне поредица от четири загуби.

Канадците достигнаха най-високото си ниво за голове за сезона, въпреки че бяха изпреварени с 37-17.

Джордан Еберле вкара 16-ия си гол за Кракен, като Сиатъл или беше изключен, или задържан до един гол в шест от загубите по време на поредицата, която завърза най-дългото му пропускане за сезона.

Филип Грубауер допусна четири гола при шест удара, преди да бъде изтеглен в полза на Джоуи Дакорд, който имаше 10 спасявания.

Първите два удара на Канадиънс доведоха до голове.

Монреал отбеляза първия гол след около четири минути, когато далечен удар на Гюле успя да премине през трафика в предната част на мрежата. Друг изстрел на Гюле малко повече от две минути по-късно беше отразен от Нюхук.

Канадците получиха още един бърз чифт към края на първия период. Оставайки 2:27, Сузуки поведе при пробив двама на един и прехвърли шайбата през дясното рамо на Грубауер.

Нюхук даде преднина на Монреал с 4-0 27 секунди по-късно, нокаутирайки Грубауер от играта.

Кракен излезе на дъската в първата минута на втория период при удар на Еберле от десния кръг . Сиатъл смяташе, че има още един гол пет минути след началото на периода при силна игра, но резултатът беше отменен след предизвикателство, което показа, че Kraken е бил в засада.

Монреал добави пети след около седем минути оставащи минути през втория период при гол на Матисън с къса ръка.

Защитителят на Сиатъл Райкър Евънс напусна играта през първия период с контузия в долната част на тялото и не връщане.

Канадийнс: Играйте в Колорадо във вторник вечер.

Кракен: Домакин на Анахайм във вторник вечер.