Алекс Пиетранджело вкара в продължителното време, за да изведе Найтс над Бруинс, 2-1
AP News | 2024-01-12 | 08:01:03

ЛАС ВЕГАС (AP) — Алекс Пиетранджело вкара 46 секунди след продължението на 2-на-1, за да даде на борещите се Вегас Голдън Найтс 2- 1 победа в четвъртък вечерта над отбора на Бостън Бруинс, който все още търси победа с оставащ мач от четири мача.

Джак Айхел също вкара за Найтс, а Марк Стоун асистира за победителя. Лоугън Томпсън направи 32 спасявания.

Мат Гжелчик вкара за Бруинс. Джереми Суейман направи 23 спирания.

Рицарите бяха загубили седем от девет мача преди този. Бостън падна с 4-3 резултата в дузпи в понеделник вечер в Колорадо и продължения във вторник вечер в Аризона.

Нито един отбор не отбеляза гол през първите два периода и всеки имаше по 18 удара към вратата.

Вегас най-накрая проби 7:01 в третия, когато Айхел, който е от северозапад от Бостън, вкара при игра на сила след подаване на Джонатан Марчесо. Айхел, със своя 19-и за сезона, сложи край на головата суша на Вегас на 122 минути, 41 секунди. Рицарите бяха на 3-към-31 плъзгане, включително 0-4 в този мач, преди гола на Айхел.

Бостън изравни резултата 7:42 след удара на Grzelcyk от лявата точка, която отпадна от защитника на Вегас Алек Мартинес.

Защитникът на Бруинс Мейсън Лорей напусна играта при 4:15 минути в третия период.

Защитникът на Голдън Найтс Брейдън Макнаб изигра 700-ия си мач в НХЛ.

Бруинс: в Сейнт Луис в събота вечер.

Голдън Найтс: Домакин на Калгари в събота вечер.