Александър Барков отбелязва два гола, Пантерите победиха Бруинс с 6-1 в мач 2, за да изравнят сериите
AP News | 2024-05-09 | 04:32:34

СЪНРАЙЗ, Флорида (AP) — Александър Барков отбеляза два гола и две асистенции, Сам Райнхарт добави четири асистенции и Флорида Пантърс победиха Бостън Бруинс с 6-1 в сряда вечер, за да изравни сериите от втория кръг по мач.

Брандън Монтур отбеляза гол и две асистенции, а Стивън Лоренц, Густав Форслинг и Ету Луостаринен също отбелязаха. Пантерите преследваха титуляра на Бруинс Джереми Суейман в началото на третия период след четири поредни гола, след което добавиха още два срещу Линус Улмарк.

Сергей Бобровски завърши с 15 спасявания за Пантерите. Маржът от пет гола съответства на най-големия за Флорида в плейофен мач, изравнявайки резултата срещу Тампа Бей при друга победа с 6-1 на 29 април.

Чарли Койл отбеляза гола за Бруинс, който загуби от Флорида за за първи път от шест срещи този сезон. Поредицата се премества в Бостън за мач 3 в петък вечер и мач 4 в неделя вечер.

И това вече е серия — 136 наказателни минути, раздадени през третия период след многобройни пропуски, създадоха разказ, който ще продължи и в петък, подчертан от Матю Ткачук от Флорида, който се намесва няколко удара срещу Дейвид Пастрнак от Бостън в звезда на звезден сблъсък с играта, която вече е извън контрол.

След първите 20 минути Флорида просто доминираше. Те дори не позволиха на Бостън нито един удар към вратата за период от повече от 16 минути игрово време, 53 минути реално време. Паркър Уодърспуун прати шайбата по цялата дължина на леда с 5:08 минути до края на секундата, считано за удар, тъй като беше точно в Бобровски. Бруинс не получиха нов удар, докато Wotherspoon не направи един с 8:57 оставащи в третия.

Swayman — който на практика раздели времето си с Линус Улмарк по време на редовния сезон, постигайки 43 титуляри срещу 39 на Улмарк — направи своя седми пореден старт, най-дългият такъв серия за вратар на Бостън, откакто Туука Раск направи 11 поредни титуляри до края на 2021- 22 сезон.

Суейман не стигна до финала, след като Флорида най-накрая го разгада през втория период. Суейман спря 19 от 23 изстрела, като неговите голове в плейофите спрямо средната стойност се повишиха от 1,42 до 1,81.

Бостън не беше допуснал повече от един гол в нито един период досега в тези плейофи и не беше дал три в период от близо два месеца – не и откакто Ню Йорк Рейнджърс удариха три гола в третия мач на 21 март, като два от тях бяха празни. Бруинс не са имали разрешен период от три гола с реален вратар в мрежата от 16 март срещу Филаделфия.

Но Пантерите намериха начин, като отбелязаха един гол рано, един по средата на периода и след това един точно в самия край. Лоренц насочи удар на Монтур към горния ъгъл на мрежата при 1:58, Барков се приближи, за да заби отскочил удар на Райнхарт в мрежата за аванс от 2-1 при 9:49, а след това Форслинг изигра малко -the-clock, за да увеличи преднината до 3-1.

Монтур хвърли ръкавицата си върху шайбата, за да запази опит за изчистване от Бруинс с около 7 секунди преди края. Ударът му от дясната точка мина встрани, Антон Лъндел контролира отскока от крайните дъски и откри, че ударът на Форслинг от лявата страна 1,3 секунди преди края мина покрай Суейман — който изглеждаше скрит от защитника на Бостън Чарли Макавой в играта.

Инерцията пренесена в третия. На Флорида бяха нужни само 1:28, за да направи 4-1, като Барков изведе Луостаринен отблизо за лесен мач. Това беше краят на нощта на Swayman. ___