Александър Тексие отбелязва в първата минута, когато Блу ​​Джакетс победи Блекхоукс с 5-2
AP News | 2024-03-03 | 05:56:35

ЧИКАГО (АП) — Александър Тексие откри резултата в първата минута, Зак Веренски добави две асистенции и Кълъмбъс Блу Джакетс победиха Чикаго Блекхоукс 5-2 в събота вечер.

Победата на най-лошия отбор в Източната конференция над най-лошия отбор в Западната конференция спря серията от две загуби на Сините якета и понижи Чикаго до 0-4-2 в последните си шест мача.

Буун Дженър, Матийо Оливие и Коул Силинджър отбелязаха, а Джони Годро добави празна врата за Кълъмбъс. Елвис Мерзликинс спря 26 удара и спечели 12-ата си победа за сезона.

Филип Курашев и Райън Донато отбелязаха за Блекхоукс, докато вратарят Арвид Содерблом направи 26 спасявания.

Тексие се възползва от раздаването на защитника на Блекхоукс Сет Джоунс в зоната на Чикаго, за да вкара 33 секунди в мача. Тексие взе разхлабената шайба, оставена от Джоунс в гнездото, и я свирна покрай Содерблом, за да я вземе.

Сините якета направиха 2-0 след отклонение до кръста на Дженър от изстрел на Веренски в 14:05 от първия.

Блекхоукс вкараха 2:28 преди края при 10-ия гол на Курашев за сезона. Той победи Мерзликинс от шест фута при настройката на кандидата за новобранец на годината Конър Бедард. Това беше първият гол за Блекхоукс от почти 100 минути, връщайки се към втория период от загубата от Детройт миналата неделя. Противниковите отбори вкараха девет гола между гола на Ник Фолиньо срещу Ред Уингс и резултата на Курашев.

Веренски изведе Оливие в 3:09 на секундата, за да направи 3-1. Sillinger направи 4-1 в средата на втория период.

Донато, създаден от Курашев, добави гол за Чикаго в третия период. Gaudreau отбеляза гол на празна врата при 2:25 преди края.

Soderblom загуби 14-ия си пореден мач.

Чикаго е 1-6-3 в последните си 10 домакински мача. Последната победа на Блекхоукс беше в Тампа на 9 ноември и те започват гостуване от три мача в понеделник.

Блу Джакетс: Домакин Вегас в понеделник.

Блекхоукс: в Колорадо в понеделник.