Анализ: Cowboys получиха всички почивки, Ravens и 49ers бяха големи победители, заключвайки номер 1 в поставените
AP News | 2024-01-01 | 13:08:20

On Football анализира най-големите теми в NFL от седмица на седмица. За повече анализи относно футбола, отидете тук.

___

Далас Каубойс постигнаха нова голяма победа, без да излизат на терена в неделя. Baltimore Ravens и San Francisco 49ers се погрижиха да получат допълнителна седмица почивка.

Плейофната картина на NFL е по-ясна с една седмица до края.

Девет отбора участват. Пет места остават свободни. Двадесет клуба все още преследват Супербоул.

Балтимор си осигури номер 1 в схемата на AFC с победа с 56-19 над Маями. Ламар Джаксън хвърли пет подавания за тъчдаун и имаше перфектен рейтинг на подаващи, помагайки на Рейвънс (13-3) да си осигурят сбогом в първия кръг и предимство на домакинския терен през плейофите, като същевременно увеличи шансовете си да спечели втората си награда за MVP на AP NFL.

49ers завършиха поставения номер 1 на NFC с победа с 27-10 във Вашингтон и помощ от Аризона. Когато Кардиналите се обединиха, за да победят Филаделфия с 35-31, това даде на Сан Франциско (12-4) първото място.

Рейвънс и 49-ърс могат да дадат почивка на титулярите си следващата седмица и не трябва да играят до дивизионният кръг 20-21 януари.

Зашеметяващата победа за завръщане на Аризона над Eagles (11-5) също даде на Cowboys (11-5) контрол над NFC East. Далас щеше да осигури дивизията и да заключи поставения под номер 2 с победа във Вашингтон през седмица 18.

Каубоите получиха всички почивки през уикенда. След като лошото управление на часовника от треньора Майк Маккарти почти провали мача в събота вечер, служителите дадоха отсрочка на Далас и Каубоите удържаха да победят Детройт с 20-19. Лъвовете успяха да реализират 2 точки, за да поведат в последната минута, само за да го отменят с дузпа, тъй като офанзивният играч на линията Тейлър Декър не отговаряше на условията за приемане, когато хвана паса.

Рефер Брад Алън каза, че Декър никога не е докладвал като отговарящ на условията. Алън и неговият съдийски екип пропуснаха обаждане при предишното каране на Далас, което може би е попречило на шантавия край.

Наказание за препъване на тайт енда на Каубойс Пейтън Хендершот превърна второ и 3 в първо и -25 при 44 на Детройт. Наказанието за спъване трябваше да бъде отсъдено срещу защитника на Лъвовете Ейдън Хътчинсън вместо Хендершот. Нямаше коментар от лигата относно обаждането в неделя.

Сега Каубоите са в позиция да започнат плейофите у дома, където стигнаха с 8-0. Всичко, което трябва да направят, е да победят командирите (4-12) на пътя.

Делфините (11-5) преминаха от игра за номер 1 на AFC до необходимостта да победят Бъфало следващата седмица, за да спечелят титлата в дивизията. Ако Билс (10-6) победят Маями на пътя, те щяха да осигурят AFC Изток и Делфините щяха да паднат до място №6. Бъфало щеше да завърши шести, седми или извън плейофите със загуба.

Защитаващият шампионската титла на Super Bowl Chiefs (10-6) взе AFC West за осми пореден сезон, като победи Синсинати с 25-17. Chiefs ще влязат в плейофите като номер 3 в схемата. Те са домакини на мача за шампионата на AFC пет поредни години, но пътят към това отново изисква няколко отбора да се разстроят.

Ягуарс, Колтс и Texans всеки спечели, за да остане в надпреварата за AFC South по 9-7 всеки. Джаксънвил държи тайбрека и би спечелил дивизията и номер 4 в схемата за втора поредна година с победа в Тенеси (5-11) следващата седмица. Индианаполис гостува на Хюстън, като победителят напредва като шампион в дивизията или победителят с уайлдкард и губещият са елиминирани.

Стийлърс (9-7) запазиха надеждите си за плейофите живи с победа с 30-23 в Сиатъл. Питсбърг се нуждае от победа над Балтимор плюс помощ, за да получи място за уайлд кард.

Джо Флако и Кливланд Браунс (11-5) вече имат заключен номер 5 на AFC и ще играят срещу AFC South шампион в кръга с уайлд кард.

Тампа Бей пропусна възможност да спечели своя трети пореден NFC Юг с равностойно представяне при загуба с 23-13 у дома от Ню Орлиънс. Buccaneers (8-8) все още могат да завършат короната в дивизията с победа над Carolina (2-14) следващата седмица.

The Saints (8-8) и Falcons (7-9) се изправят с шанс да спечели дивизията, ако Пантерите разстроят Тампа Бей. Ню Орлиънс все още ще има шанс за място с уайлд кард, ако Buccaneers спечелят.

Лос Анджелис Рамс (9-7) победиха Ню Йорк Джайънтс с 26-25, за да се сдобият с уайлд кард. Грийн Бей победи Минесота с 33-10, за да надмине Сиатъл и да поеме контрола върху последното място за уайлдкард. Пакърс (8-8) щяха да влязат с победа у дома над Чикаго. Викингите (7-9) се нуждаят от победа в Детройт и много помощ. Seahawks (8-8) трябва да спечелят в Аризона и трябва Packers да загубят.