Анализ: Любопитните обаждания на Шон Пейтън, споровете в страничната линия с Ръсел Уилсън изправят Бронкос на ръба
AP News | 2023-12-19 | 13:08:21

ДЕНВЪР (AP) — Ръсел Уилсън беше този, който получи езикови удари от Шон Пейтън, но ако Денвър Бронкос пропуснат шанса си за да сложи край на осемгодишна суша в плейофите, ветеранът старши треньор е този, който ще получи внимание от феновете заради същите видове грешки в управлението на играта, които измъчваха неговия предшественик.

Бронкос (7-7) имат създадоха забележително възстановяване от старта си с 1-5, който включваше загуби у дома от аутсайдери, защитавани от Джими Гарополо, Сам Хауъл и Зак Уилсън, докато Пейтън все още се настаняваше в новия си концерт.

Гарополо скоро беше поставен на пейката, а Джош Макданиелс стреля. Хауъл загуби 10 от последните си 12 старта, а Уилсън спечели само три други игри.

Като добавим щастливото завръщане на Натаниел Хакет, известният срив в Маями, при който Денвър загуби с 50 точки и всичко, което Бронкос остана, беше завръщане след изоставане с 28-7 на Солдиър Фийлд, за да победят в родния град на Пейтън.

Пейтън критикува Хакет за това, че ръководи една от най-лошите треньорски длъжности в историята на НФЛ, само за да покаже повече от малко ръжда от годината, в която не е бил треньор

Той изгуби представа за паданията в Канзас Сити през седмица 6 и извика таймаут с Бронкос, който се канеше да вкара топката в последната минута на първото полувреме, след което видя как Чийфс ритнаха дълъг гол от игра, когато полувремето изтече.

След това Бронкос записаха пет поредни победи, за да влязат в картината на плейофите на AFC и името на Пейтън беше спрягано за кандидат за Треньор на годината, въпреки че мнозина изтъкнаха, че защитният координатор Ванс Джоузеф е този, който прави вдигането на тежки неща по време на обратния удар.

След това дойдоха три мача на пътя за 13 дни, победа над избледняващия Лос Анджелис Чарджърс, притисната около загуби от Хюстън Тексанс и Детройт Лайънс, в които Пейтън плащаше и вземането на решения повдигна някои вежди.

Пейтън се отклони от формулата, базирана на бягане, която подхрани победната серия на Денвър, когато Бронкос пътуваха до Хюстън. Но Бронкос изоставаха с 22-17 и караха за победния тъчдаун в края, когато Пейтън плати чифт таймаута със спрян часовник.

Първият дойде веднага след 2-минутното предупреждение, а вторият един с оставащи 35 секунди след незавършване на третия надолу. Пейтън защити тези таймаути като стратегически необходими, но те ограбиха Ръсел Уилсън от шанса да подаде топката, след като Денвър използва последния си таймаут с 23 секунди до края.

Уилсън излезе във въздуха три пъти от тексасците 8 срещу защита, наводняваща крайната зона, и третото му хвърляне надолу към тайт енд Лукас Крул беше пресечено.

Тяхната загуба с 42-17 от Детройт Лайънс в събота вечер включваше още по-странна последователност от гол линията, в която Пейтън два пъти отказа да хвърли флага си за предизвикателство, когато изглеждаше, че Денвър е вкарал, след което избра безсмислено поле гол, докато изоставаше с три тъчдауна, след като четвърти надолу TD серия беше изтрит от съмнителен офанзивен флаг за засада.

Докато неговата единица за игра от полета излезе на терена за огорчението на феновете и изненадата на излъчването екипаж, Пейтън изкрещя на Уилсън в страничен удар, който остава забулен в мистерия.

В понеделник Пейтън отново се защити, че не е хвърлил червените знамена и е вкарал гол от игра при четвърти и гол от 5, след като ударът на Майкъл Бъртън за TD беше отхвърлен от обидна засада.

Пейтън каза, че е видял добре Джавонте Уилямс, който не достигна до трети и гол от 1. В предишната игра Джалил Маклафлин можеше да пресече равнината при бягане от 9 ярда, но беше отсъден малко преди гола линия, както добре.

Пейтън каза, че не е имал добри резултати в оспорването на тези видове обаждания и освен това, „седим на линията на половин ярд и си мисля, че имаме добър план за гол линията в този мач.”

Пейтън все още беше срамежлив в понеделник, когато го попитаха защо е толкова разстроен от QB.

„Гневът и разочарованието в тази последователност идват от четвъртото обаждане и тъчдауна и тогава това, което по-късно беше наречено дузпа“, каза Пейтън. „И тогава изведнъж седим на четвърти и-да го наречем-6 вместо на четвърти и половина-ярд.

„И така, ние се опитваме да стигнем до два резултата.“

Фелдголът доведе до 28-10, оставяйки Денвър с пасив от три резултата, което накара някои да предположат, че Пейтън не е не посегна към червените знамена за предизвикателство, защото беше твърде зает да хвърля бялото знаме за предаване. -тъчдауни в тази последователност от гол линията.

След мача Пейтън стана раздразнителен, когато беше притиснат за това, казвайки: „Слушай, това, за което говоря с Ръсел, не е твоя работа.“

Всъщност, когато бъдещето на франчайза зависи от връзката между треньор и куотърбек, които колективно струват на франчайза три избора в драфта и три избора във втори кръг, каквото и гневно да крещи Пейтън на Уилсън отстрани, не е личен въпрос .

Това е най-важното за феновете, които са инвестирали както емоциите, така и парите си в отбор, който е по-близо до плейофите, отколкото когато и да било след празнуването на Super Bowl 50, но които гледат как надеждите след сезона бързо избледняват чрез любопитни обаждания, съмнителни решения и странични караници.