Андерсен отпада, Хърикънс се класират за плейофите с победа с 4-0 над Ред Уингс
AP News | 2024-03-29 | 04:24:19

РАЛИ, Северна Каролина (AP) — Фредерик Андерсен направи 24 спасявания, Себастиан Ахо и Сет Джарвис записаха по гол и две асистенции, а Каролина Хърикейнс се класира за място в плейофите с победа с 4-0 над Детройт Ред Уингс в четвъртък вечер.

Ахо и Джарвис отбелязаха 57 секунди разлика във втория период на Каролина с четири гола, като Мартин Некас и Брейди Скей добавиха другите цели. И четирите гола паднаха в рамките на 12 минути. Джейк Гюнцел направи две асистенции.

Каролина ще бъде в следсезона за шести пореден сезон. Това се случва едва за втори път в историята на франчайза и за първи път след преместването от Хартфорд, Кънектикът през 1997 г.

Андерсен, който направи второто си изключване в последните си пет излизания, се подобри до 7-0-0 след завръщането си след отсъствие от повече от четири месеца.

Ред Уингс нямат победа (0-2-1) на първите три спирки от пет мача. Джеймс Раймър спря 29 изстрела срещу бившия си отбор. Беше спечелил последните си три старта.

Бяха нужни 19 удара на Ураганите, които имат точки в осем от последните си девет мача, за да отбележат първия си гол. Пропускът на Гюнцел направи Ахо 32-ри лидер на отбора си за сезона.

Джарвис има осем гола в серия от девет мача, изпреварвайки Ред Уингс, за да влезе в позиция да приеме пас от Ахо във втората силна игра на Ураганите в мача. Ахо събра 300-ата си асистенция в кариерата в поредицата, изпреварвайки настоящия треньор Род Бринд’Амур и достигайки трето място в списъка с кариери на франчайза.

Евгени Кузнецов плъзна шайбата между кънките на центъра на Детройт Роби Фабри, за да постави 23-ия гол на Некас за сезона. Голът на Skjei спря головенето на Каролина.

Червените крила играха без нападатели Патрик Кейн и Остин Чарник поради заболявания. Кейн, който не е пропускал мач от януари, отбеляза три гола в последните четири мача, което му даде 40 точки в 41 мача този сезон.

Ред Уингс: Във Флорида в събота.

Урагани: в Монреал в събота вечер.