Анди Мъри отпадна от Откритото първенство на Австралия след загуба в първия кръг
The Mirror | 2024-01-15 | 10:55:35

Надеждите на Анди Мъри за Откритото първенство на Австралия бяха прекратени в първия кръг, тъй като той претърпя поражение в сетове от Томас Мартин Ечевъри.

Британецът има преди това се забавлява в Мелбърн, достигайки до финал в пет случая, но беше добре победен от аржентинеца. Etcheverry, 30-ият поставен, поведе с два сета за доста по-малко от два часа, преди Мъри да се опита да направи ново епично завръщане.

Никой в ​​историята на спорта не се е възстановявал от два сета, за да спечели повече пъти от Мъри, но трикратният шампион от Големия шлем не успя да направи друг, като в крайна сметка загуби с 6-4, 6-2, 6-2.

Etcheverry каза: „Това беше невероятен мач за мен. Много е трудно да играеш с легенда като Мъри. Той е един от моите идоли. Играхме два пъти миналата година и имаше дълги битки като тази. Днес играх невероятно и се надявам да продължа на това ниво в следващия мач .

Шотландецът беше сломен пет пъти и направи 35 непредизвикани грешки по пътя към ранното си отпадане, тъй като не успя да пресъздаде магията, която му даде номер 14 в схемата Матео Беретини в пет сета в първия кръг миналата година .

Etcheverry брейкна още в първия гейм, но се върна в деветминутен втори гейм. Мъри имаше шанс да брейкне и да поведе с 4-2, но не успя да го реализира и беше брейкнат в седмия гейм след грешка от форхенд. Аржентинецът взе първия сет с ас след час.

При 1-1 във втория сет, Мъри беше принуден да спасява три точки за пробив, произвеждайки няколко зашеметяващи удара, за да задържи опонента си, преди да отказа подаването си с нова грешка от форхенд. Той отново беше пречупен, за да изостава с 5-2, което позволи на Etcheverry, който не бе печелил мач този сезон, да вземе преднина от два сета с няколко аса.

Имаше усещане за неизбежност, когато Мъри беше пречупен в третия сет и въпреки че спаси първия си мачбол, той след това заби форхенд в мрежата, което завърши неговия турнир след два часа и 23 минути.

Трикратният победител в турнири от Големия шлем досега не е достигал четвъртфинал на турнир от Големия шлем след Уимбълдън през 2017 г., като надеждите му да пробие в топ 32 по никакъв начин не са подпомогнати от това отпадане в Мелбърн като негово бедрото отново се оказа проблем.